hapiky

Proč si mnoho lidí v Česku myslí, že by byla přímá demokracie v Česku nemožná, nevhodná, nebo antiproduktivní?

Nebo lepšího lídra?

Nejlepší odpověď
Drap

Úplná přímá demokracie nefunguje v žádném státě, proč by tedy měla fungovat právě u nás:

Další odpovědi
dubraro

Neznají teorii kolektivního odhadu (mnohokrát potvrzenou).
Nebo ji znají a obávají se, že by se ukázala její převaha nad individuálním rozhodováním.
Nicméně praktickou realizaci si jen těžko dokážu představit.

Mc Merkurion

… protože >>> stačí se podívat, jak dopadla přímá volba prezidenta >>> menšina, jež byla poražena, se s tím nedokázala smířit (zaznívají dokonce hlasy od Kalouska a podobně, že by ji měli zase zrušit, že to byla chyba, že lidi nemaj rozum atd) … a teď si představ, že by se takto hlasovalo o všem … to by byl permanentní bordel a volby …

mvk

Lidé, kteří si myslí, že by byla přímá demokracie nemožná, nevhodná, nebo antiproduktivní, si také myslí, že jsou chytřejší, cennější a vůbec lepší, než všichni ostatní lidé. A že jim tento autosugestivní klam dává jistá práva. Přímá demokracie by je těch práv zbavila.

zjentek

Protože žádná „rovná“ demokracie jako taková neexistuje. Budeme-li „přímá“ považovat za synonymum, máme odpověď ;)

Šidlo

to isté čo v SR

nechuť žiť sám so sebou, s ostatnými, byť zodpovedný za seba a svoje pôsobenie v spoločnosti