Avatar uživatele
vivatisCZ

Proč si máme život užívat na plno když po smrti stejně vše zapomenem?

Né že by jsem byl sebevrah. Život si užívám, ale ted jsem začal tak přemýšlet nad touto otázkou. Proč si vlastně život užívat když pak stejně zemřeme a na vše zapomeneme?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3837 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jirkajirka

Ale než zemřeš budeš si to pamatovat a litovat toho co jsi prošvihl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

  1. Žiješ v přítomnosti !
  2. Docela by mne zajímalo odkud víš že na všechno po smrti zapomeneš ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemusíš, záleží jen na tvém rozhodnutí. Nikdo tě přece nenutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

vskutku.
vzdajte sa majetku, materiálneho života, sadnite si niekde do lesa a začnite o tom meditovať.
možno odpoveď nájdete.

posmrtný prínos bude ten samý (pre vás, pre okolie možno lepší, možno horší).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Žijeme přece teď ! Proč myslet na potom ? A kdo ví, co bude pak ? Z nás nikdo. Na světě je přece krásně, tak si ho užijme. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud si po smrti nikdo nebude nic pamatovat, budou jednat podle momentálních pocitů. Podle toho, čím v životě trpěli; urážlivostí, agresí, nebo obráceně vyvážeností, pohodou. Možná mají někteří lidé primitivní povahu a neváhají někomu sáhnout na život. Ovšem nějak odvrátit takovou situaci můžeme. Třeba důvtipem a inteligencí. A nemusíme při tom ani bojovat s noži jako oni. Pokud se nějaký děj odehrává po smrti, kdy zemřelý není sám ale je v jakési společnosti dalších zemřelých, vidí všechny nedostatky těch, co nerozuměli humoru a vzali to jako útok a oni se brání vyhrožováním a pronásledováním. To by možná mohlo narušovat to hezké po smrti, nirvánu, nebe apod. Vyhnout se strachu který ubírá síly a občerstvovat svou duši či ducha čistotou a nádherou přírody. Ať už turistikou, sportem, meditací, koníčky, ale třeba hlavolamy a dobrou společností, žít v rodině.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek