bristovka

Proč si mají muži sundávat v kostele čepice a pro ženy to neplatí?

Nejlepší odpověď
gecco

Muži obecně vyjadřují úctu smeknutím, jde o dlouholetý zvyk…
😉
V tomto případě jde o úctu k Bohu…
___
Ženy nesmekají, protože ještě přednedávnem i u nás (v naší kultuře) platilo naopak to, že ženy musí na vřejnosti mít hlavu (vlasy) zakrytou…

Další odpovědi
marci1

„Apoštol Pavel 1. list Korintským 11:3–10:
Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh.
Každý muž, který se modlí nebo prorocky mluví s pokrytou hlavou, zneuctívá toho, kdo je mu hlavou,a každá žena, která se modlí nebo prorocky mluví s nezahalenou hlavou, zneuctívá toho, kdo je jí hlavou; je to jedno a totéž, jako kdyby byla ostříhaná.
Jestliže si žena nezahaluje hlavu, ať se už také ostříhá. Je-li však pro ženu potupné dát se ostříhat nebo oholit, ať se zahaluje.
Muž si nemá zahalovat hlavu, protože je obrazem a odleskem slávy Boží, kdežto žena je odleskem slávy mužovy.
Vždyť muž není z ženy, nýbrž žena z muže.
Muž přece nebyl stvořen pro ženu, ale žena pro muže.
Proto má žena mít na hlavě znamení moci kvůli andělům.“
Platilo to dříve, dnes platí, že žena může mít pokrývku na hlavě nebo může být prostovlasá. 🙂

Zdroj: http://prave-lidstvi.cz/in­dex.php/bible/re­ferences/bible/49/5/23?­tmpl=component

agentpv

Ale Židé chodí do synagogy v šábes-deklech !?

Drap

Je to dlouhodobě ustálený zvyk. Patří to k základům slušného vychování.

Psychotic

Protože náboženství a „slušné vychování“, o kterém mluví Drap, jsou koncepty založeny na starých zvycích. A jak už to bývá, staré zvyky bývají jednak nelogické a druhak sexististé – odraz fungování tehdejší společnosti.

bristovka

Děkuji za odpověď