rigormortis

Proč si lidé myslí že likvidujeme planetu?

Teoreticky (neopírám se o konkrétní data):
Lidé těží obrovské množství ropy (nejdřív z povrchních nalezišť, později z podzemních), které později zpracovávají a nechají hořet v motorech s karburátory.
Lidé chovají obrovské množství zvířat z kterých mají užitek (maso nebo mazlíčci).
Lidé mění v lokálních podmínkách krajinu na jinou.

Tak kde jsou ty ekologické dopady, když není s čím srovnávat? Co kdybychom netěžily ropu, která dřív nebo později vyteče na povrch?

Proč jsou lidé kteří se snaží ostatní přesvědčit o tom, že naše planeta jde do kytek?
Já dělám v rámci možností pro planetu dost (topím biomasou, kterou si zároveň sám pěstuji)…ale neznám moc lidí co by dělalo něco podobného.
Nemám náhodou zápornou uhlíkovou stopu? Nemám auto atd., ale ne kvůli planetě, ale kvůli ceně.
Doplňuji:
IceT: doporučuji si vygooglit co jsou skleníkové plyny (zřeba jako ozón).
postcd: doporučuji si přečíst jak působí skleníkové plyny na atmosféru…to nejsou procesy trvající stovky let, ale několik hodin nebo max dnů (vodní pára je největší skleníkový plyn mimochodem).

Ale jak můžeme říct, že ničíme planetu? S čím to srovnáváme?? Neničila by se sama více? Nehašené požáry? Záplavy? Obrovské, neřešené úniky ropy do moří, pokračující poušť atd??

Nejlepší odpověď
www

Planeta je stabilní, to nijak nikdo nelikviduje.
Velmi křehký je ale život na ní. Zatím člověk svou činností, hrabivostí a neskonalou pýchou ‚pána tvorstva‘ likviduje jen ostatní živočišné druhy, rostlinstvo ale pomalu i sám sobě.
To si dnes už nikdo nemusí jen myslet, stačí o tom seriózně studovat z kvalitních a odborných zdrojů. Pak zjistí, že je to bohužel pravda.
Doplňuji:
Jedna veledůležitá věc:
Člověk si vymyslel zákony podnikání, byznysu, trhu atd., které příroda nezná. Ty lidské ale nijak neladí se zákony přírodními, naopak-jdou proti sobě.
A tady je ten začátek, dnes již ohrožující i samotného člověka, nejen přírodu.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
arygnoc

nestačí sa pozrieť okolo seba?

iceT

Protože ona to je bohužel pravda.
Proč jsou v posledních letech taková vedra?Protože mizí ozónová vrstva.Ozónová vrstva mizí proč?Protože ve vzduchu je spousta bordela,který vytvořil kdo?Lidi…Jarní i nejarní povodně jsou,protože lidi odstavili přírodní toky a svedli je jinam,není se co divit,že záplavy jsou horší a horší..
Atakdále atakdále…

postcd

stačí pohledat statisiky. dej si google: world stats organisation . species extinct stats

CO se zhoršuje:
na hodně statistikách uvidíš že se zhoršuje pravidelnost a přiměřenost dešťů, dále se snižuje úrodná půda kde se dá pěstovat, kácení lesů (dramatické statistiky, najdeš i obrázky a grafy), ubývají například včely (opylování, ovoce atd.) dále statistiky říkají že ubývá dramaticky například ryb v oceánech, to vidíš furt v těch dokumentech v TV atd.

také se podívej na statistiky sebevražd, počet hladovících lidí atd

beer

Ostatní již bylo podle mého názoru odpovězeno, tedy jen k doplnění:
Naše planeta sama sebe nijak neničí. Dokonce i ty požáry, pokračující poušť atd. životu nijak zvlášť nevadí, protože se přizpůsobí. Vadí to pouze člověku!
Nehledě k tomu, že on těch katastrof svou činností natropí mnohem a mnohem více a dokonce takových, se kterými si příroda neporadí.
To je to srovnání..

suaeda

Bohužel si opravdu lidstvo likviduje životní podmínky na své malé zemičce. Už je zde bylo hodně napsáno.
Zmíním výrobky, které jsou vyráběny z ropy a uhlí – plasty. Podívejte se kolem sebe kolik se všude válí plastových obalů od všeho možného. Ač se to sice sbírá a recykluje, ale je to jen opravdu malá část.
Jako druhý bod zmíním příšernost – neustále navyšovat a prodávat nové výrobky, které vydrží tak akorád zaruční dobu. Jsou tam umyslně dodávané neopravitelné součástky, které nevydrží (již zde bylo uváděno dříve – kurvítka). Na jedné straně ohromné zisky celosvětovým koncernům na druhé straně se podívejte kde končí většina rozbitých a nekvalitních výrobků.
Kdyby se vyráběly kvalitní výrobky, které by vydržely několik let i za daleko vyšší prodejní cenu ubylo spousty problémů, které bude řešit naše potomstvo.

zjentek

zbytek jsem nečetl, tak jen k otázce:
aby to člověk pochopil, musel by umět vnímat a cítit přirozeně.
Taky je dobré pochopit, že i ti těžce otupělí, umělí lidé (důvody jsou na jinou kapitolu) jsou přesvědčeni, že to umí.