Proč si lidé cechu sv. Huberta připíjí levou rukou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

no zřejmě od srdce ne???? jen můj názor
Doplňuji:
našla jsem toto

  1. a na začátku jízdy sv.Huberta se prý má připíjet levou rukou… www.koninyic.cz

Je zvykem, že myslivci připíjejí na zdar lovu a myslivosti levou rukou. Důvod tohoto zvyku není dosud znám, pravděpodobně pochází z barokní doby, kdy byla zaváděna řada dalších loveckých zvyklostí. Při štvanici, nebo parforsním honu drželi v pravicích jezdci na koních otěže, psovodi vodítka smečky psů, a přípitek se pak musel přizpůsobit, číše se držela tedy levicí. Ostatně levá strana těla, kde je umístěno srdce, byla vždy považována za významnější, čestnější a upřímnější.

Tolik suchá věda pro neznalé… ale Koniny znají pravý důvod, proč se připíjí na úspěch jízdy sv. Huberta levou rukou?!! Ano…
Protože se tak činí na počest patrona lovců, svatého Huberta, který musel držet pohár s vínem v levé ruce, protože pravou rukou objímal Dianu, bohyni lovu. :O)

Další odpovědi
Děda Louda

Pravou rukou drží zbraň, případně míří nebo střílí.

Alesh

od srdce?

anonym

hanulka11 odkaz nefunguje, ale věřím ti. Dianu asi ne, ale nějakou děvu určitě

led

citovaný text je vpravo dole na stránke
http://www.ko­niny.ic.cz/jiz­danakoni/index_Pa­ge712.htm

anonym

hanulka11 odkaz nefunguje, ale věřím ti. Dianu asi ne, ale nějakou děvu určitě

annas

Vložila jsem stejnou odppvěď jako hanulka, proto jsem ji smazala. Minutové zpoždění – byla rychlejší.

led

škodam, nohla som povedať, že ste opisovali :)
Ale mne sa to tiež stáva a tiež u hanulky, no holt je rýchlejšia

annas

Ad led, vždyť dobře víte, že v opisování jsem mistr, jak jste sama několikrát četla. To, co jsem nikdy nedělala ve škole, se učím ve zralém věku. Takový je život … 🙂

Můj odkaz:
http://www.ko­niny.ic.cz/jiz­danakoni/index_Pa­ge712.htm

led

Pán učiteľ, …sím, annas zase opisuje…