annas

Proč si králové vybírali za šašky většinou jedince trpasličího vzrůstu?

Nejlepší odpověď
anonym

To je snad jasné – lidská povaha.
Obráceně – proč si nevybírali jedince,kteří by je převyšovali?

Další odpovědi
hanulka11

Myslím,že tím,že byl liliput byl ještě víc komičtější /zvlášť v masce šaška.

anonym

šašek nesměl být větší než panovník

led

Nikto sa nesmel rovnať panovníkovi, ani vo výške. Šašo, ktorý väčšinou býval vyberaný z vtipných a mudrych ľudí, zasa musel mať nejaký nedostatok veľkosť, hrb a pod. aby nebol rovný (aspoň výškou) aj prítomným pánom. Napriek tomu bol jeden z mála ľudí blízkych panovníkovi a mohol mu nielen radiť ale aj kritizovať ho (ale nie verejne). Veď bol blázon.