carpediem

Proč si kočka vykusuje kožich?

Asi před měsícem k nám přišlo větší kotě, protože ho krmíme, tak se skoro denně vrací, ale všimla jsem si, že si v ocase vykusuje kožich, myslela jsem jestli tam něco nemá, ale nic jsem neviděla.

Nemám s kočkou žádné zkušenosti, je to u koček normální?

Na veterinu s ní nepůjdu, není moje. Jen ať vím, jestli ji dál krmit, nebo raději odehnat.

Předem děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kočka když je zdravá, tak o sebe velmi pečuje. Líže si kožich a vykusuje mezi drápky na tlapkách i kožíšku. Nějakou tu blechu určitě mít bude, ale kvůli nim se nekouše, pouze drbe.

Doplňuji:
Právě proto, že se líže, tak na kočku nikdy žádný spray.
Kočce se účinné látky aplikují vmasírováním za krk mezi lopatky.

Další odpovědi
dejavu

Arpalit v žádném případě nepoužívejte, bylo po něm mnoho otrav a úhynů koček. Nepoužívejte nic s účinnou látkou Permethrinum. Bezpečnější je kapička za krk. Seženete ji u veterináře a kočce ulevíte od blech, případně od ušního svrabu, pokud to bude spoton i na roztoče. Veterinář vám nějaký doporučí.

zjentek

zbav ji blech, srst doroste a zase bude „kočka“ ..zkus arpalit spray

carpediem

Zjentku myslíš, že má blechy? Jak je blecha velká?

zjentek

tutově ..velikost blechy zjistíš zde: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Blecha ..nebo tu otázku polož sem „na nástěnku“