lolll

Proč si hokejisté nenahrávají s brankářem?

ve fotbale si běžně obránci příhrávají s brankářem, proč tomu tak není i v hokeji? :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

To není pravda, často se stává, že brankář rozehrává.

Další odpovědi
bolak

Hokej je rychlej, hraje se na menší ploše, tudíš jakákoliv přihrávka je potencionální hrozba, protože by ji protihráč mohl dojet. Když dáš zase přihrávku moc rychlou, hrozí gól, led totiž docela klouže. Navíc při fotbale hráč proti brankáři v souboje 1 na 1, má výhodu brankář, protože rychlostně jsou na tom oba stejně, navíc brankář bývá odpočatější, protože stojí zatímco útočníci celý zápas běhají, nehledě na to že v určitých případech může na míč šahat i rukama. V hokeji má brankář na sobě několikakilogra­movou výstroj, takže je pomalejší, méně obratný a když zadrží puk, tak se vhazuje před brankou (vhazování je 50:50) a je to potencionální možnost 50:50 že dojde k ohrožení branky, což znamená že pro hráče je výhodnější přihrát puk kamkoliv dopředu, protože i kdyby to náhodou nikdo nikdo nezachytil a došlo by k zakázanému uvolnění, tak by se puk vrátil maximálně zpátky na vhazování.

Nehledě na to že hokej je ryze útočná hra, ve fotbale padne za zápas průměrně 10 střel, v hokeji to bejvá i 60, tudíž dozadu prakticky nemá smysl hrát. Plus brankáři ani žádný nahrávky na sebe nečekaj, plus když mu to spoluhráč přihraje špatně (třeba jen o 2 metry) tak než se k tomu brankář se svojí výstrojí dostane, tak už u něj budou 2 další protivníci, i když to k puku měli několika násobně dál, a pokud by mu ho vypíchli, tak brankář nemá šanci se vrátit do brány včas. A prostě každej puk směrovanej na branku je příšernej risk, kolikrát se třeba stalo že tam byla nějaká nerovnost v ledu, a puk najednou nečekaně změnil směr. Nebo když se hraje delší dobu, na některých místech led roztaje, udělá se tam kaluž, a i když je to poměrně rychlá střela, tak se puk třeba zastaví v půli cesty a brankář je tím pádem taky úplně v prdeli, protože je z toho najednou samostatnej nájezd.

setapouch

Občas se to děje a občas z toho padají góly. To když hráč nedodrží pravidlo, že nesmí přihrávat přímo před branku – na to je hokej příliš rychlá hra.

Martin Tomča

Hrozí ryziko, že to brankář nechytí.