Proč si Google hledá, co chce?

Proč si google hledá co chce?

Něco chci vyhledat, strýček google však vyhodí hlášku: „Měli jste na mysli:“ a dohodí si tam slovo dle vlastního uvážení. Například slovo nejšílenější nahradí slovem nejslavnější. Čili vyhodí hlášku „Měli jste na mysli: Nejslavnější (pro příklad Čech)“ a vyhledá to. Vážně nechápu proč si takto vyhledávač dělá, co chce, a nelíbí se mi, že opravuje to, co nemá opravovat. Pokud vím, jsem ještě svéprávný a nepotřebuji, aby za mě někdo myslel. Nevíte jak tuhle kravinu obejít?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste přímo příklad. Vložila jsem do Google spojení „nejšílenější komedie“ , objevily se nejšílenější, nejbláznivější atd.

Zřejmě jste vložil „nejšílenější Češi“, Google se opravdu zeptal, zda moje otázka byla správná, zda nešlo o nejslavnější Čechy.

Uvědomuji si, že zřejmě nikdo informaci na toto téma nevložil. Je to přece neživý „robot,“ takže nabídne to, co mu slovo připomíná.

Proč na vyhledávač nadávat, opravdu záleží na formulaci, kterou vložím do vyhledávače.

Google za vás nemyslí, ale hledá řešení. Vy musíte myslet, jak správně formulovat dotaz. na něm hodně záleží.

Nedávno jsem hledala věneček z hřebíčku. Google nabízel různé možnosti, které nevyhovovaly, . Proč nadávat, snažil se, když našel něco podobného.

Google hledal, co někdo vložil, nedovede rozlišit tu správnou odpověď.

Třeba k tomu někdy dojde, že bude umět číst i vaše myšlenky.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… v nastavení změnit automaticky doplňovat a upravovat návrhy vyhledávání >>> pak to dělat nebude …

Klaproth

Neumíš hledat. Pokud hledáš přesnou frázi, zadávej jí v uvozovkách.

ivzez

Jak píše Annas, je to robot, který dotazy vyhodnocuje
automaticky. Pokud mu některý dotaz něco připomíná,
nabídne to, nač se lidé nejčastěji ptají.

Částečně to lze odstranit zadáním dotazu v uvozovkách,
ale to funguje jenom někdy.

Edison

Především proto, že je tak naprogramován. Kromě vyhledávání přesného výrazu vyhledává podobné výrazy a přikládá jim váhu podle množství vyhledávání těch alternativních výrazů. Zkrátka si myslí, že tazatel je debil a udělal chybu.

Jiří Bohumil

annas- poznámka k poslední poznámce pod čarou.
„Nedej Bože“, to by mohl být někdy velkej průs.r!:-)
Stačí, že to dokáže, občas, má manželka.:-(

annas

Vidíte, jak jsou na tom ženy dobře. 🙂