Avatar uživatele
Pokročilý

Proč si děti ve škole vždy vyberou jiné,dítě a celou dobu ho "terorizují"?

Ahojky.Proč si ve třídě děti vyberou jedno dítě,které mezi sebe nepřijmou a pronásledují ho?Myslím,že mu nadávají strkají apod.ošklivosti...Např.Proč když má někdo skoro samé jedničky,tak mu nadávají,že je šprt apod.?
Je to z toho,že na něho žárlí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Protože takový jedinec se něčím odlišuje,stejně jako ve stádě zvířt napřiklad albín.
Jsi šprt?Máš smůlu,neberem tě,nemáš značkové hadry?smůla,neberem tě.Jen proto,že se odlišuješ.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Vítejte v realitě!

Když máš drahé hadry , jsi rozmazlenej fracek.
Když je nemáš , jsi socka.
Když tě chtějí holky , jsi gay.
Když tě nechtějí jsi hnusnej.
když máš hodně přátel , jsi závislej na fb.
Když nemáš , jsi neoblíbenej.
Lidi každého soudí , ikdyž sotva znají vaše jméno.


Avatar uživatele
Zlatý

nežárlí, je rozdíl mezi žárlivostí a závistí ..chceš to stručně? ..protože jejich předci byli hodně primitivní, moc charakteru a vzdělání nepobrali a to bez rozdílu, bez výjimek
Doplňuji:
šikanované dítě trpí, když je šikanováno. Ti, kdo jej šikanovali, trpí po třicítce ..to je tak věk, kdy se dozvědí (pochopí) pravdu o svých rodičích ,)


Avatar uživatele
Bronzový

krom toho, že za výběrem dotyčného nestojí jen dětí, ale i učitelé tak se dá říct jen- tak to prostě bohužel je


Avatar uživatele
Bronzový

Jde-li o "šprta", myslím, že jde jednak o závist, jednak o strach z úrovně studijních požadavků. Úspěšný žák totiž zvyšuje laťku hodnocení a oni jí nejsou schopni dostát.
Nejde-li o "šprta" ale o dítě hendikepované nebo nějak podobně odlišné, může jít jak stádní primitivismus, jaký zmiňuje iceT, tak o skryté sadistické sklony nějakého agresivního jedince a o zbabělost jeho nohsledů se mu postavit. V obou případech jde o šikanu. Jsou to děti, lze to pochopit, ale nelze to tolerovat. Takže, pokud v otázce šikany neuspějou "slovní" metody výchovy, považuji za relevantní aby rodič, učitel nebo třeba školník sáhnul po rákosce. Je to menší zlo, než aby šikanovaný trpěl a popřípadě páchal sebevraždu a z šikanujících vyrostli asociálové, kteří se tak budou chovat i v dospělosti.


Avatar uživatele
Zlatý

Většina nemá ráda někoho, kdo je jiný, kdo se odlišuje. A většinou je to ten, kdo se dobře učí, nenosí jen značkové věci, nosí brýle, má rezavé vlasy,chová se slušně a nezúčastňuje se lumpáren. Prostě je trochu jiný, než ostatní. Taky mě to vždycky štvalo.


Avatar uživatele
Pokročilý

Když dnes dáte takovému spratkovi přes hubu, půjdete sedět nebo v tom lepším případě s vámi škola rozváže pracovní poměr. Je spousta sponzorů, kteří mají bohužel většinou rozmazlené a blbé dítě a tyto děti sponzorů mají svůj klan a dobře vědí, že se jim nic nemůže stát, protože by tatínek příště škole nic nedal a tak na to hřeší. Dřív toto nebylo. Když někdo vyrušoval, učitel jej jednou napomenul a po druhé vyrušující dostal takovou přes hubu, že týden koukal šejdrem. Jak praví jedno dobré přísloví: šetři rákoskou a zkazíš dítě. Možná, že by nebylo od věci, kdyby se ve školách nosily stejnokroje, jako třeba v Japonsku.


Avatar uživatele

Proč to takhle u nás vypadá? Protože už děti ve škole (a dokonce ve školce) jsou obrazem naší společnosti. Co je něčím odlišné, to průměrné provokuje, to se snaží odmítat. Naše známá "česká (a holubičí!!!) povaha. Závist, bludismus, odpor.
Zvládat současnou společnost ve vztahu k jedinci je hodně těžké. Běda dětem, jejichž rodiče "nemají čas" uvědomit si, že jejich ratolest má ve škole (školce) problémy.
Dcera byla odmalinka hodně chytrá. Když měli spolužáci sebemenší příležitost dát jí najevo, že je jiná, tak to určitě pocítila. Ani na osmitelém gymplu to nebylo moc jiné. Najednou začala nosit domů trojky a byla viditelně nešťastná. Stálo to hodně úsilí a muselo se vše řešit i s vedením školy, než se problém uzavřel. Nejhorší to bylo do doby, než pochopila, že se všemi lidmi (tehdy spolužáky) nemá zapotřebí vycházet. Je dost bolestivé vnímat, jak se dětská naivita díky negativním zkušenostem mění v odhodlání chránit si právo na vlastní způsob myšlení a života.
Děti už jsou prostě takové. Vidí násilí doma, v televizi, na internetu. Mít nad člověkem, který je nějak převyšuje, moc, to jim dodává pocit sebeuspokojení. Takoví ubožáci si stěží někdy uvědomí, že na ty, co se odlišují, nikdy nebudou díky své závistivé a zlé povaze stačit. Horší je, že ti šikanovaní a ubližovaní si musí projít skutečným peklem než tuto pravdu pochopí ze své strany problému a vyrovnají se s ní.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.