Proc si dava kůn udidlo pod jazyk?

no kdyz kun jezdi a hraje si z udididlem a strciho pod jazyk jak to mu mame zabranit aby to delal

Nejlepší odpověď
dudu

možná přesně nechápu smysl otázky, ale nejprve chci podotknou, že udidlo koňovi dává jezdec nebo kočí jakou součást uzdy. Místo pod jazykem je citlivé a pro koníky asi ne moc příjemné. Proto rychle reagují na tlak doprava či doleva nebo zpět. Kdyby koně uměli mluvit, asi by kvůli udidlu šišlali?

Další odpovědi
pejsáček

Je to víceméně špatný zlozvyk, který může vést ke zhoršené ovladatelnosti. Z praxe jsem se s tím nejednou setkala (pracovala jsem 10 let jako prac.jezdec dostihových koní). Řešení – zkuste mít koníka na přilnutí a nenechat ho flákat, pokud to nezabere, zkuste jiné uždění – existují udidla s hračkou nebo dělené udidlo. Ještě se dělávalo to, že se jazyk podvázal k dolní čelisti silonkama, ale osobně to odzkoušené nemám.

.::An!!e::.

možná je jenom hodně studený… zkus mu ho zahřát v rukách, a pak až mu nasadit uzdečku