Avatar uživatele
Kepler

Proč si Češi, ty „smějící se bestie“, tak rádi komolí jména politiků?

Condoleezza Riceová (někdejší ministryně zahraničních věcí USA) – Kundolíza R.
Raisa Gorbačevová – Rajda G.
Šáh Réza Páhlaví – Rezavé Pohlaví
Indíra Ghándiová – Špindíra G.
Patří to k letoře všech malých národů? Znáte ještě jiné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Reganois

Nebo jsem zaznamenal „Bidet“, jako Joe Biden, nebo „Trumpeta“ (Donald Trump). Pak mě napadá Angela Merkel – „Makrela“ nebo Macron – „Makarón“. V Evropské unii pak Von der Lejnová :)) Patří to k folklóru a lidé si tím ulevují. Zábava, humor k tomu patří.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Už si nevzpomínáš na přejmenování (asi vzniklo po 21.srpnu 68) ministra zahraničí SSSR > Andrej Gromyko na „Andrej Hrobykop“? ;) :D

Myslím, že tato (asi nejen) česká vlastnost plyne z „historické zkušenosti“ národa. Ono za situace, kdy NEMÁŠ na výběr víc, než jen držet hubu a šoupat nohama ti nezbyde nic jiného, než skrytě nadávat NEBO se stejně skrytě smát. Přičemž smích je MNOHEM zdravější řešení, to je známý fakt. A že se Čechům těch „historických zkušeností“ dostalo požehnaně ti snad nemusím vyprávět, tudíž je to jen přirozené a není se čemu divit. ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Protože jsou to bestie. Když vynechám současné politiky (raději), tak si vzpomínám na jméno vietnamského představitele jménem Le Guan, kerému se zde říkalo leguán. Následně v TV přešli na výslovnost „le dzuan“, ale moc to tím nevylepšili. Češi prostě rádi tvoří zkomoleniliny všeho. Ti zkomolili i kužel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to obliba v zesměšňování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Nevím, u jedinců co mají pubertu zasebou se s takovým chováním nesetkávám a ve veřejných sdělovacích prostředcích jsem toto jaktěživ neslyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Když se někdo jmenuje Condoleezza, tak si o to přímo říká.

Výrok o smějících se bestiích údajně patří Heidrichovi, mám pocit, že po 27. květnu 1942 svůj názor zrevidoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek