Kepler

Proč si Češi, ty „smějící se bestie“, tak rádi komolí jména politiků?

Condoleezza Riceová (někdejší ministryně zahraničních věcí USA) – Kundolíza R.
Raisa Gorbačevová – Rajda G.
Šáh Réza Páhlaví – Rezavé Pohlaví
Indíra Ghándiová – Špindíra G.
Patří to k letoře všech malých národů? Znáte ještě jiné?

Nejlepší odpověď
Reganois

Nebo jsem zaznamenal „Bidet“, jako Joe Biden, nebo „Trumpeta“ (Donald Trump). Pak mě napadá Angela Merkel – „Makrela“ nebo Macron – „Makarón“. V Evropské unii pak Von der Lejnová :)) Patří to k folklóru a lidé si tím ulevují. Zábava, humor k tomu patří.

Další odpovědi
aliendrone

Už si nevzpomínáš na přejmenování (asi vzniklo po 21.srpnu 68) ministra zahraničí SSSR > Andrej Gromyko na „Andrej Hrobykop“? ;) :D

Myslím, že tato (asi nejen) česká vlastnost plyne z „historické zkušenosti“ národa. Ono za situace, kdy NEMÁŠ na výběr víc, než jen držet hubu a šoupat nohama ti nezbyde nic jiného, než skrytě nadávat NEBO se stejně skrytě smát. Přičemž smích je MNOHEM zdravější řešení, to je známý fakt. A že se Čechům těch „historických zkušeností“ dostalo požehnaně ti snad nemusím vyprávět, tudíž je to jen přirozené a není se čemu divit. ;) :)

orwell

Protože jsou to bestie. Když vynechám současné politiky (raději), tak si vzpomínám na jméno vietnamského představitele jménem Le Guan, kerému se zde říkalo leguán. Následně v TV přešli na výslovnost „le dzuan“, ale moc to tím nevylepšili. Češi prostě rádi tvoří zkomoleniliny všeho. Ti zkomolili i kužel.

elkon

Je to obliba v zesměšňování.

autacek

Nevím, u jedinců co mají pubertu zasebou se s takovým chováním nesetkávám a ve veřejných sdělovacích prostředcích jsem toto jaktěživ neslyšel.

Emefej

Když se někdo jmenuje Condoleezza, tak si o to přímo říká.

Výrok o smějících se bestiích údajně patří Heidrichovi, mám pocit, že po 27. květnu 1942 svůj názor zrevidoval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.