Super guy

Proč si američtí výsadkáři za druhé světové války vystříhávali hlavy do pankáčů?

Odpovědi
marci1

Američtí výsadkáři se za 2.sv.v. hlavně v bitvách v Normandii vyznačovali svými účesy „GERONIMO“(skal­povou kadeří na oholené hlavě) a tím, že byly na obličeji pomalovaní indiánskými válečnými znaky.To všechno hrdě nosili aby tím zastrašili nepřítele.-fungovalo to.Donald R. Burgett, výsadkář 101.vzdušné výsadkové divize, 2.roty, pluku A píše, že zaútočili ve 25 mužích na pevné, německé, obranné postavení usazené na výhodné pozici(na kopci).V tom postavení bylo 200 dobře vyzbrojených německých vojáků.Když němci viděli nejmíň dvacet takto pomalovaných amerických výsadkářů, tak radši utekli.Mysleli si že nikdo není takový blázen, aby na tak dobré postavení útočil ve 20 mužích a že mají Američané posily schované a že pak zaútočí ze zálohy.Později se Burgett dozvěděl, že si Němci byli jistí, že Američanů je daleko víc schovaných někde v údolí.Ale „Křičící orli“ ze 101. na to byli sami.Díky chybám ve výsadku byla Burgettova rota rozprášena více než 15 Km od původního místa seskoku.I přes to ale dobily a osvobodili 4 města a nakonec i dosáhli cíle, který byl zadán na briefingu.I tento příklad svědší o odhodlanosti a odvaze kterou měli všichni tito výsadkáři. 🙂
Podrobněji: https://dank.es­tranky.cz/clan­ky/airborne/www­.paragan.cz.html

JežíšKristus

Jak uvádí marci, někteří američtí vojáci během WW2 si dělali tento “mohawk” účes, dle vzoru domorodých Američanů. Tohoto pankáče si voják udělal, pokud měl za to, že v následující bitvě zemře. Stejně tak činili američtí vojáci ve válce ve Vietnamu. Pokud šel americký voják do džungle s pankáčem, dával tím ostatním vojákům najevo, že tentokrát tam jde “nechat duši” a počítá s tím, že zřejmě zemře. Je to v zásadě takový sebevražedný kamikaze účes 🙂

Zajímavostí je také skutečnost, že pankáče si udělal také Robert de Niro ve filmu Taxi Driver, kde hrál veterána z Vietnamu. Má v úmyslu zastřelit senátora, a tak si obstará zbraně, a udělá si pankáče, neboť ví, že jeho jednání nezůstane nepotrestané.

Z hlubin internetů (Quora.com):
Paul Schrader, the screenwriter of Taxi Driver, also confirms this interpretation of the mohawk:

Marty Scorsese and Bobby DeNiro interviewed an ex-Green Beret who told them if a Special Force member felt he was going to die, he would shave his head into a Mohawk as a warning to his fellow soldiers. What he meant was ‘Don’t fuck with me. I’m going over the hill.’

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

The modern mohawk haircut originated among soldiers in World War II who would shave their heads in the style of old Native American warriors before going into battle. zdroj: https://www.qu­ora.com/In-the-movie-Taxi-Driver-why-does-Robert-De-Niro-shave-his-head-into-a-mohawk-in-the-senator-assassination-scene