Arne1

Proč selfie foťák fotí převráceně?

Fotky z předního foťáku na mobilu jsou stranově převrácené. Tuší někdo, jaký to má smysl?

EDIT: Nejrozumnější odpověď je od Edisona – dá se to nastavit. Jen je otázkou, proč je defaultní nastavení takhle blbě.

Nejlepší odpověď
Edison

Záleží, jak si to nastavíš. Tedaaa.. asi ak u jakýho softu. A pak ještě… čemu říkáš „stranově převrácené“? Seš si jistej?

Další odpovědi
Alesh

Tak, že na displeji se vidíš převráceně tedy stejně jako v zrcadle se dá pochopit, protože jinak by z toho byl uživatel zmatený jak lesní fčela, ale proč výslednou fotku třeba můj mobil neuloží nepřevrácenou tomu už úplně nerozumím, logické by bylo ji udělat nepřevrácenou podle mě.

autacek

Softwarově to není problém oročit a někdy to jde i v přednastavení defaultně nastavit.

A smysl to má jednoduchý, mobil můžeš používat místo zrcátka a vidíš se v něm přirozeněji víc jako ty, tedy tak, jak znáš nejčastěji svůj vzhled, právě z pohledu do zrcadla. O tom, nakolik je to blbost a funkce zcela zbytečná můžeme diskutovat, ale tak nějak se to na začátku zavedlo…

Kepler

Použitá jednoduchá optika,která neumí stranově převracet. Jednou fotíš okem, jindy foťákem. V zrcadle se taky vidíš stranově převráceně oproti lidem, kteří na tebe koukají.

magorvkleci

Já myslím, že lidi, co fotěj selfíčka, by asi nepobrali, že se na displeji obrázek pohybuje jinak než v zrcátku. Ono by to pak šlo rovnou automaticky otočit, ale to by na fotce vypadali jinak, než v zrcadle a jim jde na selfíčkách hlavně o to, jak vypadají oni sami.

Dochy

Opravdu bylo nutné vytahovat 3 roky starou otázku? Pokud jsi chtěl napsat svůj postřeh, mohls použít diskusi. Pokud jsi měl potřebu někomu poděkovat mohls použít soukromou poštu.