Tříska

Proč šel Mojžíš z Egypta do Izraele 40 let?

Co mu tak trvalo?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Jedna z možných odpověd. na stejnoou otázku v odkazu. Podle Bible.

Proč museli Hebrejci bloudit pouští?
Báli se původních obyvatel Kanaánu a odmítli do země vstoupit, bloudili dlouho pouští, aby do zaslíbené země nepřišli původní zbabělci (vymřeli)
Jak dlouho? 40 let
Kdo se stal jejich vůdcem po smrti Mojžíše? Jozue

http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=2&ved=0CC4QFj­AB&url=http%3A%2F­%2Fwww.pglbc.cz%2Ffi­les%2Fkek%2F32_moj­zis.doc&ei=a0qPU_C2Cc­7_PNeegIgM&us­g=AFQjCNG_HTHVI­ugLJ9JfD9SJlQL­0z92TFQ&bvm=bv­.68235269,d.ZWU

--
Jinak se podívejte do odkazu, jsou tam i mapky.
Z historického hlediska se dosud nepodařilo trasu exodu vymezit a je stálým předmětem dohadů. Je třeba si uvědomit, že z místních názvů tehdejších izraelských tábořišť se v arabském zeměpisném názvosloví nedochoval téměř žádný. Během putování Izraelci nazývali různá stanoviště podle událostí, které se během cesty staly (např. Massa a Meriba – Pokušení a Svár). Nikde však nezůstalo obyvatelstvo, které by jména uchovávalo. Přesto existuje několik tras pravděpodobné cesty izraelského lidu. Podívejme se na některé z nich.
Tradiční trasa
Nově navržená trasa
Moře,
atd.

http://www.btm­.cz/index.php?me­nu=precist&co=99

Další odpovědi
suaeda

Samozřejmě je to příběh ze Starého zákona. Nevíme přesně jaká byla pravda.
Na druhou stranu to, že Mojžíšovi a jeho lidu trvala cesta tak dlouho mělo svou výhodu. Do nové země již přišla nová generace národa. Ti co se narodili v Egyptě již většinou nežili a nepamatovali si starou zemi. Začali budovat v nové zemi nový národ nezatížený starým myšlením. U nás to lze připodobnit. Dokud budou vládnout lidé, kteří se narodili a vyrůstali v minulém režimu a mají zažité nešvary z té doby, tak nebude pořádek.

mosoj

Také jsem o tom přemýšlel, snad vedl moc velké stádo lidí . Prý 600 000, ale o to jsou také pře. Asi měl málo many.

cochee

Jestli to nebude tím, že neřekl „Jdem do Izraele“ a šel přímou cestou, ale vyšel nazdařbůh a poflakoval se tu a onde. Mimochodem, nedošel do Izraele, ale do Moabu, což je cca v dnešním Jordánsku. Do Kanaánu, čili cca Izraele, lid dovedl jeho nástupce, Jozue.

nickole

Málo many :D :D :D tak to me dostalo :D