Kepler

Proč sebou někdy během usínání škubneme?

Nevím jestli se to občas stává každému, ale hodně lidí mi to potvrdilo a nikdo nevěděl proč se to stává.

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Když spíme, naše svaly jsou relaxované a v klidu. … Někdy se ovšem stane, že do míchy během usínání pronikne série vzruchů z uvolňujících se svalových vláken. Mozek na ně v tu chvíli reaguje tak, že pošle elektrický výboj, svaly se stáhnou, a tím vzniká onen záškub, který nás obvykle zcela probudí

Zdroj: internet

Další odpovědi
aliendrone

Znám, je to VELICE nepříjemné. Ale čím to je netuším. Kdyby někdo věděl, jak se toho zbavit…

Justin1

Taky se mi to stává, ale buď je to málo časté, nebo si to málokdy uvědomím. Když už o tom vím, vnímám to tak, že sebou škubnu v reakci na pocit, že ztrácím rovnováhu a padám. Tenhle pocit někdy vzniká, když usínám a přestávám vnímat polohu a tíhu těla.

Kajoch

Stává se to i mně. Příčinu rovněž neznám, ale nějak se tím významně nezabývám.

michalds

Chybí ti hořčík.