Avatar uživatele
zuvajda

Proč se zpožďuje čas na mobilu, který je nastavený ze sítě, když nejsou zapnutý data?

Zajímavá 0 před 246 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Protože chod hodin v mobilu řídí elektronický obvod v nejlepším případě krystal. Nejspíš to ale bude ten elektronický obvod, který je teplotně závislý. Nic moc to nevadí protože On Line se to seřídí. Pamětníci to jistě znají. Úplně z počátku byly elektronické hodiny řízeny kmitočtem! ze sítě. No a to byla tragédie vzhledem k nestabilitě síťového kmitočtu. Později přišel elektronický oscilátor a potom krystalem řízený oscilátor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

ty moderní telefony si čas nastavují nejspíš z internetu. Takže pokud nemáš nastavena data, čas se nesynchronizuje. Ty starší si nejspíš brali čas jinak - nejspíš z nějakých časových značek, které jsou pro GSM protokol standardní. Takže pokud u moderního telefonu nemáš povolena data, telefon si čas počítá sám a to rozhodně nemusí být přesné.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

mosoj: "Úplně z počátku byly elektronické hodiny řízeny kmitočtem! ze sítě." - to nebylo zpočátku, normální hodiny existovali. Ale tuším v Německu měli přímo v pravidlech, že během jednoho dne bude mít síť přesně daný počet kmitů. Pokud se během dne síť zpozdila, pak to večer museli dohnat. U nás nic takového nebylo a tak když k nám někdo dovezl hodiny řízené sítí, nestačil se divit.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika