Miroslavst

Proč se zhorší kašel, když si večer lehnu?

Pokud mám kašel, tak během dne normálně, popř. i více kašlu.
Jenže pokud si večer jdu lehnout, tak se to teprve rozjede. Dokonce bych řekl, že venku je mi líp než večer v posteli po ulehnutí.
Nevíte čím to může být?

Nejlepší odpověď
anonym

jestli je venku studený sychravý vzduch nebo mrzne bude se dýchat líp protože roztáhne plíce,při kašli je dobré spát v chladné místnosti než přetopené,když si lehneš a natáhneš tělo vyvineš tlak na plíce a stlačíš průdušky a to tě nutí kašlat

Další odpovědi
hanulka11

určitě je to tím -jak ležíš tak se zahřeješ
a když ležíš dej si víc pod hlavu – kašel tě nebude tak dráždit
a chce to chladnou místnost jak je teplo, dráží tě to ke kašli