Avatar uživatele
Bronzový

Proč se ženy, co bydlí sami s kočky, pokládají za opuštěné staré panny, ale se psi už ne?

Doplňuji:
Terry, nechci nic říkat, ale ty máš ve své odpovědi také chyby. A to velká písmena a čárky, tak se nějak zvlášť nevychloubej... ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Domnívám se, že s kočkami a ženami je to trochu jinak. Ne každá osamělá žena se stala čarodějnicí. Neuvádím důvody, proč to tak bylo..

Kočky jsou nepochybněi nejmilejšími domácími mazlíčky. Za tisíce let jejich domestikace se mezi nimi a člověkem i vytvořily hluboké vztahy. víc než se psem.

K čarodějnicím patřily ve středověku především černé kočky, které se díky svým nadpřirozeným schopnostem účastnily půlnočních obřadů vzývání ďábla. Kočičí oči, které se dokážou přizpůsobovat tmě a odrážejí v noci světlo, byly chápány jako oči samotného Ďábla.

Myslím si proto,, že tento negativní vliv koček nevedl k tomu, že se staly společnicemi osamělých žen. Černé kočky stejně jako čarodějnice totiž končily ve středověku na hranicích.

To, že byla později černá kočka vzatá na milost, způsobili námořníci. Ti je brali na paluby lodí, aby jim přinesly štěstí. .Černá kočka zanechaná doma byla pro námořníka zárukou, že se z plavby vrátí domů a žena mu zůstane věrná. Navíc se tradovalo, že se člověk v kočičí společnosti dožívá vyššího věku a právě kočky mohou pomoci při léčení některých neduhů.

Dnes je potvrzeno, že kočky s oblibou vyhledávají místa s negativní energií, tu však do sebe sice nasají, ale umí ji přeměnit na dobrou. A nelze popřít fakt, že kočka ležící a spokojeně předoucí na klíně své majitlky dokáže zahnat jeho strach, stres i nervozitu nebo smutek.

Žena, která jžije sama, bez partnera, získala hanlivé pojmenování "stará panna“, čeká totiž na muže ve společnosti kočky. Samozřejmě čas udělal své, takže i dnes osamocená žena žije s kočkou. Navíc . Když má psa v bytě musí chtě nechtě psíka venčit, zatímco u kočky to odpadá.

Postupem času kouzlo černých koček zaniklo a oblíbenými se staly i kočky jiné barvy.

Net

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Možná proto, že v pohádkách a filmech (Mrazík, Kačer Donald) mívají staré čarodějnice jako společníky vždycky kočku, se kterou ke všemu mluví a nahrazují si tak lidskou společnost, protože jsou škaredé a osamocené. Tím samozřejmě neútočím na chovatelky koček ;D


Avatar uživatele
Zlatý

Protože sama mezi takové patřím, předpokládám chybu v interpretaci - ne "pokládají se", ale jsou považovány (někdy). Zásadní rozdíl je v povaze - psa volí člověk, který má potřebu někoho vlastnit, ovládat, kočka je partner rovnocenný, ba i dominantní. Pejskaři musí své miláčky venčit, tím jsou viditelnější a zřejmě mají víc příležitosti se mezi sebou družit, milovníci (ce) koček tu potřebu prostě nemají a nejsou tedy tak nápadní. Opuštěná stará panna nejsem, ale moji nejbližší přátelé mají taky kočky a kocoury, ne psy.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud neumějí pořádně česky, jako ty, pak asi proto, že je nikdo nechtěl. Proto jsou opuštěné?
Co to je za slovní spojení - s kočky?
A se psi? není to se psy?

A co když dotyčná má kočky i psy?
Doplňuji:
Nemám tucha, o jakém vychloubání to píšeš. Ani které chyby máš na mysli.


Avatar uživatele
Zlatý

Kde jsou u Terry chyby?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1960
Zlatý mosoj 1571
Zlatý marci1 1452
Zlatý annas 1178
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 791
Zlatý quentos 765
Zlatý Kepler 684
Zlatý iceT 580

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.