mosoj

Proč se zdražuje v ČR elektřina ?

Na světové burze za poslední dva roky cena elektřiny klesla o cca 30 % u nás cca o 10 % stoupla. Takže jenom v „zelené“ elektřině to nebude!! i když je to pěkné svinstvo.
Doplňuji:
Daně z elektřiny se zatím neplatí ( podniky snad ano – nevím určitě) ale kolonka tam je připravená. To nás také čeká.

Nejlepší odpověď
anonym

Vlastnická struktura (31.12.2011)

Ministerstvo financí ČR – 70,29 %

Je ti jasné proč se zdražuje? Daně,daně,daně!!

Další odpovědi
Drap

Zelená a k tomu ještě do kasičky MF. Paradoxem pro mne je, že vyvážíme elektřinu kterou vyrábíme z vlastních zdrojů, podstatně levněji, než ji prodáváme doma. Že by to takhle řídila ruka trhu ?

BANAN93

to by mě taky zajímalo na co teda stavěli ten temelín :D

elektrikář

Technologie v elektrárnách stárne a musi se obnovovat.Velké investiční celky se financují z půjček. a ty pak v ceně proudu splácí spotřebytel.

anonym

mosoj,každý si chce něco urvat,to je logické v tomto státě.
Zaplatíš za distribuci i s daní
 – přenos i s daní

volné pokračování…

mosoj

Přeci by jsi nevěřil těm povídačkám o vícenásobném zdaňování …
To ale bylo vždycky.

anonym

Každý,které uvádíš má nějaký zisk a ten se musí přece zdanit a penízky z nich jdou komu? Přece státu.

mosoj

Barbakan tak mně to vysvětli.

Cena elektřiny se skládá z těchto položek :

  1. Silova elektřina.
  2. Distribuce.
  3. Přenos elektřiny. ( Jeden by řekl že to je distribuce !!!!)

4.Decentrální výroba. ( Jen bůh ví co se za tím skrývá !)

5.Příspěvek na obnovitelné zdroje ( jedno z největších svinstev)

6. Službu ČEPS . ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8CEPS – také bych řekl že to patří do přenosu elektřiny !!)

7. Operátor trhu. ( Bůhví kdo a co to je !)

8. Daň z elektřiny – (Domácnosti zatím se neplatí!, ale Kalous se již jenom třese)

9. DPH.

Dost položek na jednu komoditu.