sova123

Proč se zdraví v Německu v obchodě „Hallo“, když se všude píše, že je to neformální výraz?

Učím se němčinu a ve většině učebnicích a na internetu se píše, že je „Hallo“ výraz pro tykání, ale když jsem v Německu, tak mě tím zdraví prodavačka normálně. Jak to tedy je?

Odpovědi
ivzez

Kolik ti je?
Hallo se používá ± jako naše ahoj. Dospělým se vyká, dětem se tyká.
Zdraví-li prodavač děti: „Hallo“, je to podle mne v pořádku.

V jiných částech Německa i Rakouska se zase zdraví Grüß Gott!
I to je v pořádku.