Avatar uživatele
Lenny998

Proč se zdají sny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4811 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Sny jsou vlastně takovým obrazem našeho nevědomí. Jen pro vysvětlení – nevědomí je část vašeho já, kam odsouváte všechny společensky nevhodné myšlenky, tajná přání, nebo obavy. Do nevědomí nemáme sami nikdy přístup. A dá se říct, že spánek je jediný prostředek, jak zjistit, co se ve vašem nevědomí odehrává.Nejčastěji se ve spánku promítají naše tužby a obavy, popřípadě věci, které si neuvědomujeme.
Abyste mohli zjistit, co znamená sen, který se Vám zdá – tedy co Vám chtělo nevědomí „sdělit“ musíte se podívat do snáře (např. i na internetu jsou snáře),
ale je vhodné brát výklad s rezervou. Výklad snů hodně záleží na životní situaci i na přesném „znění“ snu.
Mimochodem – každému, úplně každému člověku se každou noc zdají sny. Ti, co tvrdí že ne, si je zkrátka nepamatují. Popřípadě pro ně nejsou tolik důležité, aby pronikly do vědomí.
Pokud se Vám zdají noční můry, ve vašem životě je něco v nepořádku. Dám Vám také radu, kterou uvádějí odborníci – pokud se Vám zdá o nějaké příšeře, je lepší se jí postavit, než jí utíkat. Nevím sice proč, ale tvrdí to hodně psychologů

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Souhlasím s Hanlulkou11. Je to odraz reality, kterým reaguje naše pravá osobnost, na rozdíl od bdělého stavu, kdy nejsme schopni vyvázat se z dogmat a konvencí, kterými jsme „obaleni“ díky našemu fyzickému okolí – výchova, vliv společnosti… Myslím si, že jejich pozorováním a přemýšlením o nich se toho můžeme hodně domyslet o naší situaci ve fyzickém světě…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vesuvio

NADTÍM SI TAKÉ LÁMU HLAVU PROTOŽE MĚ SE NIKDY NEZDAJÍ A MANŽELCE NEUSTÁLE

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

vesuvio: v určité fázi spánku se sny zdají každému. Problém je jen ten, že je do rána zapomenete (jsem tentýž případ)

před 4806 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek