Meggie2

Proč se zarážka na konci svinacího metru posouvá?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Protože pokud metr přiložíš, tak nula začíná na nule, kdežto pokud metr zavěsíš (o něco zahákneš), tak by ti k měření chyběla síla té zarážky. Takže jak za něj zatáhneš, vnitřní část zarážk se přesune na nulu.

Další odpovědi
Alesh

To je jasný, ne? Ten plíšek má určitou tloušťku, a aby ti to měření ta jeho tloušťka nezkreslovala. pokud měříš tak, že ten metr, tím plíškem opřeš, tak se ti zasune. Naopak, pokud měříš, tak že ten metr potřebuješ zaháknout, tak se ti vysune. V obou případech to je tedy správně, neboť se ta tloušťka plíšku nezapočítá.

jáára

Aby to měřilo správně. Můžeš měřit dorazem nebo zaháknutím. Ta vůle se rovná tloušťce materiálu toho zobáčku.

Midoc

Řekl bych, že ta zarážka není na konci, ale na začátku svinovacího metrů.
Nulou svinovací metr začíná.

Dochy

Jseš si jistej? A nemohl by začínat spíš u pružiny? Se tu teď můžem třeba pohádat o to, zda byla dřív slepice nebo vejce. A jak se třeba u tkaničky určí kde začíná a kde končí?