Avatar uživatele
autacek

Proč se zarážíme nad neštěstím a ztrátami na životech, pouze pokud jsou nám blíže?

Třeba nedávný pád mostu v Itálii, média jsou toho plná od rána do večera, ale pokud k tomu dojde jinde, pomalu to v médiích ani nezaznamenáme, přitom mosty padají relativně často a obětí bývá dokonce ještě více.

https://zpravy­.idnes.cz/most-zriceni-nestesti-smrt-pad-konstrukce-janov-f6n-/zahranicni.as­px?c=A180814_183019_zah­ranicni_pmk

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos před 2049 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Asi proto, že je to možné nejen v Janově, ale taky u nás. A taky se to děje, pořád je to v EU. Že zahyne několik tisíc lidí při zemětřesení, tsunami a záplavách někde v Asii, to už se bere jako normálka. Stejně jako tisíce obětí různých válek po celém světě, co je nám po nich? Až do doby, kdy tam umírají taky čeští vojáci. To už nám je smutno…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Také to nechápu. Dojímám se POUZE tehdy když 1) oběť znám a ZÁROVEŇ 2) je mi nějak blízká (tím nemyslím příbuzensky, ale empaticky).

Kdyby na mostě v Janově (nebo i v Praze) zařvalo třeba milion lidí, je mi to šumák! Maximálně bych si řekl (v případě Prahy) – měl jsem kliku, že jsem na něm nebyl) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

Ztráta blízkého člověka je obrovský šok a stres na psychiku, proto si lidé cizí neštěstí lidé tak nějak nepřipouští, to by se pak museli trápit celý život. I tak se najde pořád dost samaritánů a pseudohumanistů…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Zpráva ze 7. července 2018:

Při pondělním bombardování Jemenu zahynulo téměř 180 lidí. Jde o nejhorší denní bilanci od března, kdy do jemenského občanského konfliktu vstoupila letecká koalice arabských států. Boje mají na 3000 obětí a Organizace spojených národů (OSN) v úterý oznámila, že má zatím jen 13 procent z 1,6 miliardy dolarů (40 miliard Kč), jež potřebuje na pomoc Jemencům.

Koho tahle zpráva u nás znepokojila a kdo o ní vůbec ví? Bombarduje se, umírají děti, ženy celé rodiny, a na viníka se neukáže,jen se to konstatuje.Lidský život má jinou cenu někde daleko a jinou cenu někde blízko? Smrt při bombardování je běžná, smrt při pádu mostu je výjimečná? Zřejmě šlo u humanitární bomby a letadla míru, která bomby svrhla. Pád mostu je ale to pravé nefalšované neštěstí. Proto ty rozdílné reakce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Keplere – doufám, že s těmi vojáky to byla ironie, páč jsem ti dal palec! (věřím, že ANO!)

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Ne, Keplere, tohle je jiné. To jako itali měli ve vládě zemětřesení?

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Neměl bys tak hulit, nebo něco brát. Záleží mi na úrovni tohoto webu, takže přispívej jenom střízlivý, nebo vůbec. Je totok možné? U Brna?

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek