bolak

Proč se žampiónům nejlíp daří na hnoji a ostatním houbám ne?

Nejlepší odpověď
beer

Pečárky patří mezi půdní saprofyty (pro svůj růst využívá odumřelou organickou hmotu) a právě tím se od většiny mykorhizních hub liší.
Proto jí stačí k vývoji substrát bohatý na humus.
P.S.: na tom hnoji však poroste jen za předpokladu, že bude hnůj alespoň částečně velmi dobře vyzrálý, nikoliv však čerstvý.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Lucijej

To je jako s rostlinami. Každá to má trochu nebo víc jinak. Kopřiva vyhledává půdy bohaté na dusík, zato masozravky preferují půdy chudé na živiny, blatouch zase vlhké půdy.

Drap

Na hnoji ne, ale v dobře vyhnojené půdě. Takové prostředí jim zřejmě svědčí a ostatním houbám ne.

bolak

Drap: já viděl žampiony vyrostlý vyloženě na kupce hnoje

Drap

Je to možné, ovšem musel to být hnůj málo kvalitní s velkým opodílem neshnilé slámy. Tato směs mu vytvořila podmínky vhodné pro růst.

annas

Našla jsem, že na koňském a oslím. Mají vyšší „výhřevnost“. My ho vždycky sháněli do pařeniště, když se sázel salát hodně brzy, aby sazenicím bylo teplo. Dávno již tomu …:-))