bolak

Proč se zahradní traktor jmenuje zahradní traktor?

Hledal jsem něco co by umělo zorat menší úsek na zahradě, našel jsem na heurece přístroje jménem „zahradní traktor“ (cena okolo 50.000), ale když jsem se předvídavě zeptal v obchodě, jestli to zvládne zorat půdu (přišlo mi to i jako vcelku hloupá otázka, je to přece TRAKTOR!, ale tak pro jistotu žejo..) tak mi překvapivě bylo oznámeno že v žádným případě, že by to neutáhlo, že je to jen na sekání trávy.

Takže otázka č.1: Proč se to jmenuje traktor, když to seká trávu?

A otázka č.2: Není to trochu drahá sekačka za 50.000?

A POZOR, JÓ? JE TO SOUTĚŽNÍ OTÁZKA, TAKŽE ODPOVÍDEJTE CO NEJSROZUMITELNĚJI. NEJLEPŠÍ ODPOVĚĎ MŮŽE VYHRÁT NEJUŽITEČNĚJŠÍ PŘÍSTROJ TOHOTO TISÍCILETÍ, VAŘIČ VAJEC V CENĚ 1.549 KČ > https://www.teshop­.cz/severin-ek-3127/ PODMÍNKOU SOUTĚŽE JE PŘEDLOŽENÍ EET ÚČTENKY Z JAKÉKOLIV VIETNAMSKÉ VEČERKY V OKOLÍ 1 KILOMETRU OD BRNĚNSKÉHO ORLOJE.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, co znamená slovo traktor. V Rejzkově Etymologickém slovníku je uvedené toto:

„traktor, traktorový, traktorista, traktoristka. Z něm. Traktor a to podle fr. tracteur (vlastně‘tahač, kdo vleče’) od traction ‘tažná síla, pohon.“
--

Z toho plyne, že traktor táhne něco za sebou, tedy nějaký pluh, sekačku, kultivátor atd. Možná jde o typ, který utáhne za sebou jen menší stroje..

Slouží pro práci na zahradě, je tedy zahradní, pokud v lese, je to lesní traktor, , pro práce na poli, pak se používá pojmenování polní traktor atd.

Další odpovědi
cukrar

  1. Protože většina zahradních traktorů připomíná tvarem polní traktor.
  2. Nevím, jaký máte na mysli traktor, ale ten můj stál 70.000Kč. Protečkně.

zjentek

  1. Traktor je multifunkční technika, neslouží jen k orbě či seči. Můžeš s ním třeba vyprostit vnuka zapadlýho na plastový tříkolce v pískovišti.
  2. Pouze k sekání je to trochu drahá sekačka.
  1. Mně by spíš zajímalo, jestli při užívání podobný techniky na svých pozemcích k tomu potřebuji ŘP sk. E!
  2. Jak vidno, o tento model vajíčkovaru MÁM evidentní zájem. Děkuji.

Dochy

Traktor měl být opravdu nějaký výkonný stroj pro tahání techniky (obvykle pluhu, bran, sekačky,…). Ale ten význam se trochu posunul a markeťáci ho pak ještě „znásilnili“

Jo, ale mám pocit že to v tom obchodě nějak nezvládli. Daj se nejspíš najít i levnější varianty, které nějaký pluh budou mít jako volitelné příslušenství, nebo v ceně…
viz http://www.el­vaprofi.cz/zah­radni-technika/staveb­nicove-stroje/jikov-ruris/ruris_7099­.html

Dochy

Zjentek: K řízení jakéhokoli vozidla na vlastním (neveřejném) pozemku nepotřebuješ řidičské oprávnění. Až vyjedeš na silnici bude to horší.
A nepotřebuješ „+E“ (něco s přívěsem) ale T.

zjentek

A moje pole je „veřejné“? No já psal E, pánč jsem se představil v traktůrku, jak tahám po poli bubnovku či brány… no za takovou „sekačku“ by se jednalo spíše o „branky“ ;) Co, vyhrál jsem vajcavar?

Dochy

+E (vždy k nějaké automobilové kategorii) potrebujes pro pripojné vozidlo s hmotností nad 750kg. To pluh ani brány pro malotraktor mít nebudou, takže „vklidu“ 😉
Přípojné vozidlo do 750 kg máš pro B,C,D „v ceně“ 🙂
Pro T se s přípojným vozidlem asi počítá rovnou.

Otázka na výhru je na bolaka. Ale: Neviděl jsem žádnou účtenku, takže by ses ho ptal asi zbytečně.