Gestas

Proč se záchranáři při těžkých dopravních nehodách dívají po vytažení pasažérů do prostoru pedálů/nohou spolujezdce?

Vidět je to například tady: https://youtu­.be/7TRf1KDGiN­Q?t=59s
Ale všiml jsem si toho i na záběrech jiných nehod.
Proč to dělají? Aby se ujistili, že tam nezůstaly kusy končetin, nebo to má nějaký jiný důvod?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, nikdy jsem si toho nevšiml a video se mi neotevřelo. Počítám, že při čelním nárazu všechno letí dopředu a pak to spadne dolů.Tak jestli tam třeba taky neskončilo nějaké malé dítě, nebo něco podobného, případně ještě žijícího. Může to být součást výcviku záchranářů, prohledávají celý prostor. Jenom moje domněnka.

Další odpovědi
marci1

Nezabezpečují vozidlo proti požáru? 🙂

Kelt

Monitorují prostor. Určitě se nedívají jenom mezi pedály, ale prohlížejí celé okolí havarovaného místa.

led

Hľadajú zuby.
Ale teraz vážne,
pozerajú, či tam nič, čo tam nepatrí, neostalo (napríklad doklady)

mosoj

Co je na tom nelogického, prohlédnou vnitřek? Co když je pod palubovkou napasován spolujezdec. Je vidět, že nemáš představu o jaké síly se jedná, při srážce vozidla s překážkou.

magorvkleci

Já myslím, že je to z rozpaků, když na ně ze všech stran křičej, aby se nekoukali do objektivů, že by se to divákům jejich videoblogísku pak nelíbilo,