zeeue

Proč se za „světové divy“ považují lidské výtvory a ne spíše přírodní úkazy?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože bychom se pak museli divit téměř VŠEMU!. :D :D :D
Voda teče jen „z kopce“ a ne „do kopce“ a může být tuhá, tekutá i plynná, Slunce máme pořád jenom jedno, vítr fouká/nefouká ze VŠECH možných směrů a šroubovice DNA je téměř vždy levotočivá – no není to „zázrak“? ;)

Další odpovědi
annas

Existsují světové divy, které vytvořili lidé. již ve starověku. Je na nich vidět, že řemeslníci měli zlaté ruce, kldyž často za pomoci primitivníoch nástrojů, šikovných rukou vytvořili to,. co je dnes považované za unikátní. Můžete obdivovat ii mnohé í skvosty i po tisíci letech.

Stejně ty novodobé jsou jilstým způsobem výjimečné, i když se na jejich vytvoření rovněž podíleli lidé, ale jiným způsobem.

Ale exilstují i přírodní divy. Můžete se pdovíat, na to, co vytvořila příroda. Jde o subjektivní hodnocení.

"7 přírodních divů

Amazonský prales (včetně řeky Amazonky)
Zátoka Ha Long (Vietnam)
Vodopády Iguaçu (Argentina a Brazílie)
Ostrov Čedžu (Jižní Korea)
Ostrov Komodo (Indonésie)
Podzemní řeka v Puerto Princessa (Filipíny)
Stolová hora (JAR) "

https://www.pla­netacestovani­.cz/divy-sveta/

dubraro

Protože to tak již ve starověku (antice) definovali.