jjj123456789

Proč se za socialismu vyráběl toaletní papír skládaný?

A prodává se ještě?

Nejlepší odpověď
Drap

Protože na to byla vyvinutá technologie. Myslím že už se neprodává. Skládaný papír se nepoužíval jen v socialismu, ale i na západě.

Další odpovědi
mosoj

Protože na to měli mašinu. Skládaný , točený nebo zmačkaný. Hlavně že je v tu o pravou chvíli.

Dnes si takto skládají někteří tisícovky.

Mirdas

Poněvač za socialismu bylo spousty věcí které nedokázali vyrobit. Zde byl největší problém v perforaci jemného papíru tak aby se již při výrobě nepřetrhl.
Přesto bylo spousty lidí vděčno i za ten skládaný, zda jej ovšem sehnali.

da ny

Samozřejmě, že se prodává, je jen nyní z jemnějšího materiálu.
Je určen převážně do zásobníků.
http://www.pa­piry.eu/cz/ka­talog/hygienic­ke-papiry/toaletni-papiry/toaletni-papir-skladany/
http://www.dav­kovace.cz/kc-aquarius-zasobnik-na-skladany-toaletni-papir/d-71287/
Ad. Mirdas: ono to přece zas tak horké nebylo, když někde vyhoří fabrika, tak je chvíli na trhu mezera :)
V kapitalismu za I. republiky si většina lidí utírala zadnici do novin…, pokud na ně měli :)
Doplňuji:
Krásně se s jeho pomocí tužkou obkreslovaly a kopírovaly obrázky z časopisů a knížek (postavičky aj. :)). Pak se obkreslený obrys s detaily vyryly na papír či čtvrtku.....