Proč se za komunistů říkalo „trilak“ člověku, který vychodil tři třídy zvláštní školy?

Proč se za komunistů člověku, kerý vychodil tři třídy zvláštní školy, říkalo Trilak?
A jak se říkalo člověku, který vychodil jen dvě?

Nejlepší odpověď
bolak

A nebyla to nějaký narážka na Vasila Bilaka? > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vasil_Bi%C4%BE­ak

Jako že když trilak má 3 třídy zvláštní školy, jaké vzělání má Bilak? Nebo tak něco…?

Další odpovědi
anonym

Neznám ten výraz!

anonym

Taktéž neznám takovýto výraz.Možná napiš v které části republiky se tento výraz používal.V Krko­noších nikoliv.

Drap

Slyším po prvé.

anonym

Znám „pětilaka“, který navíc vyhrál miliony ve sportce, no masakr.

mosoj

Zajímavé je že to nikdo za komunistů neslyšel. Kolik je ti let ?

bolak

nevím to: to byla jenom hypotéza.. já bych s tím palcováním nebyl tak hrr