Georgo2010

Proč se za biopopelnice neplatí odpad, a v čem jsou tak výhodné oproti uzavřeným kompostérům?

Nejlepší odpověď
venkovan

Za biopopelnice platíte, stejně jako za tříděný a komunální odpad, za provoz sběrných dvorů, či mobilních sběren nebezpečného odpadua, stejně tak platíme za černé skládky jejiž úklid je hrazen z veřejných prostředků a .
Jednak platíte poplatek za odvoz a potom platíte daně z jejichž části obec dotuje odvoz komunálního odpadu.
Ale tím, že třídíte odpad obec naopak dostává určitou korunu podle vytříděného odpadu a to může být i zajímavý příjem na snížení výdajů za likvidaci komunálního odpadu.
Tím, že budete třídit bioodpad, snížíte množství směsného odpadu asi o 30–50 % a tím zas obec nebude platit tak vysoké skládkovné na skládce tuhých komunálních odpadů, protože bioodpad se vozí na kompostárny za příznivější cenu. Takže zas zbyde něco v obecní pokladně.
Pokud máte šanci doma kompostovat sám, tak kompostujte. Budete mít kvalitní svůj kompost, nebudete si kupovat zahradní zeminu.
Není totiž od věci si někdy naložit bioodpad na přívěs za auto a dovézt ho do nějaké blízké kompostárny. A tak se rozhlédnout co vše se kompostuje a co vše si potom kupujeme „pod rajčata“.

Další odpovědi
Drap

Poplatky se nevybírajíproto, aby se podpořilo třídění odpadů. Výhodnější než kompostéry asi nejsou.