Gwen

Proč se z lesa ozývá tak, jak se do lesa volá?

(řekla bych, že v lese nemá nikdo co pořvávat)

Nejlepší odpověď
elektrikář

Je to přísloví, a obrazné vyjádření.V něk­terých místech bývá ozvěna. Jinak nedělej nikomu nic co by vadilo tobě.
Doplňuji:
Pro Bubcu Tak dlouho se chodí ze džbánem pto vodu až s ucho utrhne. V druhém případě až se dojde pro pivo.

Další odpovědi
ten který je

To se nesmí,protože v lese žijí zvířátka a ty potřebujou klid.:-)

anonym

To nemá,to je fakt.
Stejně tak se nemá dlouho chodit se džbánem pro – teď mi vypadlo pro co,ale mohlo by se stát něco strašného.

Michal

Je to v přísloví v přeneseném smyslu slova.
Ty voláš:" bude zle" a les odpovídá: „zle“!
P.S.Do lesa volá,ne v lese pořvává.