fortin

Proč se wmplayer.exe chtěl připojit na net když nebyl spuštěn?

Včera jsem připojil do pc foťák a vzápětí se objevilo okno firewalu jestli se může windows media player připojit na nějakou adresu. Tak mě napadlo že se zeptám tady.

Nejlepší odpověď
Tombik

Jakou adresu? Třeba chtěl stáhnout jen nějaké kodeky a nebo si zkontrolovat kompatibilitu zařízení, které jsi připojil. Určitě to není vir.

Další odpovědi
rvrablik

Sice to není vir, ale vlastně se chová podobně: bez vědomí uživatele je povolena ve firewallu komunikace. WMP si tak vesele komunikuje se servery Microsoftu. Sice by se neměly přenášet citlivá data a všechny by se měly tzv. anonymizovat a až poté ukládat. Ale jde o to nakolik to můžete Microsoftu věřit!!?? O má informace o celém systému Windows a může si tak z něj vytahovat vpodstatě co chce (co vše si vytahuje a ukládá nevím, neboť nemám nástroje pro prověření komunikace a jeho obsahu …)