Ronie

Proč se Williamovi říká Bill?

Zajímalo by mě, proč když se někdo jmenuje William, tak proč se mu říká Bill?

Nejlepší odpověď
bolak

„Ve středověku bylo velmi populární rýmování slov. Mnoho přezdívek vzniklo zrýmováním zkrácené formy vlastního jména. Zkrátíte-li jméno William dostanete Will, pak vyberte slovo které se rýmuje, třeba jako Bill (bill je v angličtině výraz pro fakturu nebo bankovku). Stejně tak Richard > Rick, se rýmuje s Dickem. Nebo Robert > Rob, který se rýmuje s Bobem. V dávné době bylo takhle vzniklých jmen mnoho. Většina z nich během historie zmizela, ale některé z nich přece jen přežily.“

..je to takový volný překlad, anglicky moc dobře neumím, tak mě NEUKAMENUJTE :)

hanulka11: nevím jak to říct, aby to nevyznělo drze, ale četla jsi alespoň tu jednu větu kterou jsi sem vložila? :)

Další odpovědi
Drap

Je to obdobné, jak když se u nás říká Jozefovi Pepo

hanulka11

vynálezcem biliáru je prý londýnský obchodník William, který v prázdných chvílích proháněl po podlaze svého krámu měřicím loktem několik kostěných koulí. A protože se Williamovi říká také Bill

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=3575

lexx

ze stejného důvodu proč se Robertovi říká Bob

annas

Opět neuvážený bod Hanulce za odpověď. 🙂