láďa1

Proč se vžilo úsloví-šlápni na to-přidej plyn!

Na plyn jezdíme až dnes dříve jsme přece přidávali benzín!?

Nejlepší odpověď
annas

Automobily jezdily na plyn před více než sto lety a památkou na toto období jsou slovní spojení: přidej plyn či šlápni na plyn.

Informace ze světa LPG

Další odpovědi
vagra

Benzín se v této souvislosti, snad ani nikdy nepřidával…
Nepamatuji si, že by se bývala byla někdy v automobilu vyskytovala kombinace pedálů-spojka, brzda, benzín. 🙂
Z důvodů, které uvedla Kerberus, byl ten třetí, nazýván padálem plynovým.
A zůstalo mu to dodnes.