HarpPlayer

Proč se vždy v USA studentské spolky jmenují trojicí řeckých písmen? Např. „Kappa-lambda-pí“?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Šlo o spolky bratrstvíí. Bratrství a sorority nebo organizace řeckých písmen ( GLO ) jsou společenské organizace na vysokých školách a univerzitách. Používají různé symboly včetně řeckých písmen.

Kluby existují na amerických univerzitách od roku 1750. Mnoho jich začalo jako literární diskusní kluby a byly pojmenované latinsky, protože latina byl jazyk učenců.

Třeba Williamiho a Maryho populární F.H.C. společnost – latinské Fraternitas, Hilaritas, Cognitoque (lidé to viděli jako „Flat Hat Club“).
Původně tajné spolelčenstí.

Dne 5. prosince 1776 se pět studentů setkalo v hospůdce, aby vytvořili vlastní diskusní klub. Nový klub měl mít seriózní a modernější obraz, a tak vymysleli motto, a pravidla v latině a řečtině, aby ho odlišili od všech ostatních „opileckých“ klubů a aby své motivy udrželi v tajnosti.

Dnes tuto skupinu známe jako prestižní čestnou společnost Phi Beta Kappa. Koncem 18. století se FBK rozšířila do jiných škol, inspirovala studenty na Union College, aby vytvořili oddělené skupiny. Bylo to v roce 1825. Také si vybraly řecké nápisy – a společenské kluby se rychle rozšířily jako keg party do jiných školních areálů.

V roce 1827 byly také založeny kluby Sigma Phi a Delta Phi ve stejné instituci [ která vytvořila Union Triad . Další Píi Ypsilon (1833), Chí Psi (1841) a Theta Delta Chi (1847) společně založili Union College jako Matku bratrství .

http://mental­floss.com/arti­cle/67988/why-do-fraternities-and-sororities-have-greek-names

Význam slova keg
https://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=keg

Jejich význam v současnosti a více historie
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Fraterniti­es_and_sorori­ties

Další odpovědi
Drap

Vždy se tak nejmenují.

magorvkleci

Slovo „letter“ v pojmu Greek Letter Organization (GLO) možná neznamená „dopis“, ale „písmeno“.

annas

Děkuji. Mně se to nezdálo, ale neumím tak dobře anglicky.

Opravím