autacek

Proč se vyváří lahve na mléko pro kojence, když více bakterií jedinec patrně potká v běžném styku s okolím?

Odpovědi
zjentek

Taky jde o frekvenci kontaktu s danými předměty a řekněme si narovinu, že láhev na mlíko kojenec cucá fakt často. Teda pokud to není chyták a kojenec necucá cicek a jestli, tak to opravdu nevím, jak by si jej matka vyvařovala.

dr.luha

Třeba by se mohly patogeny v ideálních podmíkách – teplotě podávaného roztoku, velmi rychle pomnožit.

Pepa25

Ze stejného důvodu, proč si dospělí myjí ruce před jídlem: jde o snížení rizika přijetí škodlivých bakterií přes stravu.