Tata

Proč se vysráží voda v bytě na oknech uvnitř a u aut venku.

Vím že se jedná o kondenzaci vlchkosti ze vzduchu. U místnosti je to jané. Vlhčí a teplejší vzduch v místnosti se kondenzuje na chladném okením skle nebo zrcadle. Jak je to ale u automobylů. Uvnitř je také teplejší vzduch ale voda se vysráží na povrchu, dokud si do něho nesednete, potom už to jde stejně jako v bytě.

Nejlepší odpověď
elektrikář

V pricipu se tomu říká rosný bod, Vlhkost ze vzduchu se vysráží na chladnějším přrdmnětu, Orosené okno nebo střecha auta.Je to základní princip koloběhu vody v přířodě.

Další odpovědi
anonym

Doplním ještě elektrikáře, zapomínáš na základí rozdíl. Auta mají jenom 1 sklo, u bytů jsou zásadně dvou a vícevrstvá okna.
Skandinávie má např. pro minimalizaci tepelné prostupnosti a tím i ztrát, už řadu let povinnou normu na min. ztrojená okna.