Džanička

Proč se vůbec nové domy musí zkolaudovat, co se stane, když mi někdo něco udělá špatně a oni dům nezkolaudují…

.....co já pak budu dělat.. To chci vědět jen tak, abych věděla jak to vše chodí, předpokládám, že žádný problém nebude..

Odpovědi
hanulka11

od toho bývá stavební dozor …nejlépe někoho známého -kdo tomu rozumí /abys tolik neplatila/

http://www.ko­laudace.info/?ut­m_source=adwor­ds&utm_medium=CZP&ut­m_content=Kolau­dace&utm_campa­ign=SW%2BKolau­dace%2Brodinn%C3%A9ho%2B­domu

Drap

Pokud by kolaudace neproběhla, nemělo by se v takovém objektu bydlet. Většinou však s tím nebývá problém, pokud se dodtřují běžné zásady. Problémy by mohli potom být s připojením sítí.pokištěním, a s několika dalšími věcmi.

mosoj

Až budete kolaudovat budete mít vyhráno. Nějaká ta kolaudační závada se snadno odstraní.
Předpokládám že třeba nebude chybět komín nebo nějaké dveře.

venkovan

Pokud někdo provede špatně zakázku pro kterou dům nebude zprovozněn, tak jednoduše reklamace a náprava. Jako vše co si zákonně kupujeme.
Je proto lepší domluvit podmínky plateb. Zálohu na materiál který bude v nejbližší době zastavěn. Zálohu na práce které jsou již provedené a v pořádku a třeba 30% z rozpočtu proplatit až když bude práce bez závady předána.
Neplatit nic vše předem, maximálne uložit k notáři. Na trhu je již přebytek dodavatelů, práce začíná bt málo, lze si konečně diktovat podmínky.