dedeg

Proč se všechny závody jezdí nebo běhají doleva?

má to nějakou souvislost s gravitací?

Odpovědi
hanulka11

Nevím zda to má souvislost s gravitací ,ale je dokázáno ,že při běhu po směru hodinových ručiček se méně zatěžují klouby .
Jak je to s jízdou po směru hodinových ručiček netuším, ale v několika zemích se jezdí závody opačným směrem /bude to v zemích ,kde je volant asi na pravé straně. Myslím, že je příjemnější pokud máte volant na levé straně zatáčet vlevo /i na kole je jízda doleva příjemnější.Beru to podle sebe...... nevím .