ten který je

Proč se vše svádí na 40 let komunismu?

Zařekl jsem se že na téma o uprchlících už nebudu vůbec reagovat, ale tento článek mě zvedl ze židle. Proč všelijací tzv. odborníci a aktivisté dělají z lidí tupé nemyslící stádo? Proč se neustále lidem vnucuje něco, z čeho může vzniknout válečný konflikt? Mně stačí, když každý den vidím lidské trosky v podobě mladých lidí, kteří užívají drogy. Na to si máme taky zvyknout? Kam jsme se to sakra dostali?
http://zpravy­.idnes.cz/roz­hovor-s-psychologem-spokem-dz6-/domaci.aspx?c=A150727­_143005_domaci_zt

Nejlepší odpověď
anonym

Jakého komunismu?
Tady nikdy nebyl.
Jen utopie.

Další odpovědi
orwell

Proč? Je to jednoduché, krátké a vždycky po ruce. Nevyžaduje to téměř žádnou mozkovou činnost, stačí ukázat. Už jenom to, jak lidé ochotně přijali tezi o existenci komunismu u nás, který zde nikdy nebyl (jak správně píše Jugar) hovoří za vše.

gecco

Nemyslím, že se „vše svádí“…
😉
Ale je fakt, že za socialismu byla velmi žádaná ´šedivá uniformita´ – a cokoli jiného, jinak vypadajícího, jinak se chovajícího – bylo považováno za minimálně podezřelé, možná škodlivé a co kdyby protistátní…
Taková ´maloměstská zaprděnost´ v celostátním měřítku…
😉

klumprt

Ono těch 40 let komunismu může za spoustu našich problémů, ale za strach z uprchlíků spíš můžou islámští magoři, kteří dělají své ideologii prachmizernou reklamu.

anonym

Proč se to svádí na komunismus?Protože lidé typu gecca a pod.nemohou nějak pochopit, že i za socialsimu bylo něco dobré, co by šlo převzít do tohoto systému.Jenže to přeci NEJDE ŘÍCI, ŽE SOCIALISMUS BYL V NĚČEM LEPŠÍ a tak se raději bude ztracovat ve všem, jen aby se lidi (zejména mladá generace) nechtěla k němu vrátit.
Ano, v padesátých letech socialismus byl špatný, ale tak jak se vyvíjel kapitalismu, tak se vyvíjel i socialismus.A na konci osmdesátých let byl už úplně jiný.Co jsem si tenkrát jako dělník (a nejen já ale ostatní dělníci) dovolil říci, tak za to bych v padesátých letech seděl na doživotí.
Tenkrát nebyla možná kritika strany, v osmdesátých letech už i Rudé Právo dokázalo kritizovat činy některých aparátčíků (viz.případ Babinský, král Oravy).
A to co říká Špok je opět demagogie.
Lidi si dokázali udělat svůj úsudek z Německa, kde Turci požadují čím dál větší požadavky, kde už vlastně generace, kterou Němci vzali jako utečence, už vymírá a na jejich místo nastupují jejich děti, kteří už nemají ÚCTU k tomu, že jejich rodičům byl dán nový domov.
Zrovna tak Francie a arabští utečenci, také z let padesátých.Přesně to samé jako v Německu.
A tady je úryvek z internetu..­...Záběry, které Vám opět nejspíše česká media nepřinesou. Tisíce zfanatizovaných muslimů útočí na francouzskou policii a hulákají Alláhu akbar. Pokoušejí se napadnout židovskou menšinu a synagogu a nakonec na velkém shromáždění mávají palestinskými vlajkami a symboly islámského džihádu. …

bolak

Já si zase všiml, že je dneska v módě všechno házet na havla. On je skoro 4 roky mrtvej, prezidentem byl naposledy před 12 lety, ale cokoliv se tu v příštích hádám 500 letech stane, tak viníkem bude havel.

led

Opýtajte sa Človeka (A) žijúceho v trópoch a Človeka (B) žijúceho kdesi v okolí Severného pólu na svet okolo neho.
(A) bude opisovať krásy farieb prírody, rozmanitosť kvetov a zvere. Prizná aj prívaly dažďov, ale i suché horúčavy…
(B) bude ale taktiež opisovať tie nádherné odtiene ľadu a snehu v žiari prichádzajúceho i niekoľko mesiacov na oblohe visiaceho Slnka. Vidí i krásy nočnej scenérie. Prizná nebezpečenstvá ľadových víchrov i lámajúceho sa ľadu…
Obaja vidia život zo svojho pohľadu – (A) farebnosť sveta, avšak len v jasne definovaných farbách, kdežto (B) odtiene sivej pozná, ale farby sú preň záhadou – a nemenili by ho za nič, pokiaľ nespoznajú, že jestvuje aj iný život.
Toto sa stalo aj u nás po rokoch čiernobieleho filmu sme zhliadli film farebný. Avšak pod náporom rôznych efektov zabudli sme na samotný život, jeho potreby, zavrhli sme ho ako našu súčasnosť, ako našu históriu, zabudli sme na radosti, ale videli len strasti triedneho boja. Už nevieme si predstaviť moderný čiernobiely film, zbavený zápachu krvi a násilia, ale práve naopak oslavujúci život, lásku, no nie tú z argentínskych telenoviel… Prepíname v televízii kanál za kanálom, samá krv, násilie a peniaze, nanajvyš naivné seriálové príbehy lásky k pozeraniu v kuchyni, život, ozajstný život snáď už len na náučných kanáloch. Kto je tomu na vine?
No predsa ten, kto sa nemôže brániť, kto prehral kolo bojov, ano, všetku vinu zvaľme na padlého súpera. To je pohľad človeka naivného, nie sme takí aj my sami? Veď jednoduchšie všetku vinu hodiť na iného, na minulosť, než si priznať chybu.
Ano, na vine sú tí zlí komunisti, to zlé zriadenie, čo povýšilo prácu na povinnosť, vzdelanie za právo každého bez ohľadu na majetok. Predstavte si túto drzosť, mňa, Mňa!, stavať rovnú akémusi podradnému plebsu? Ak koncom 40.rokov minulého storočia prichýlili sme deti gréckych bojovníkov, čo museli opustiť svoju vlasť, tak nám velila rodná strana, pomáhať blížným treba, tak i dnes prichýliť máme utečencov z iných krajov, ak káže nám to Únia? Pozerajme, počúvajme, za čím idú, jedni „my sa vrátime domov“, iní zas „nájdeme tu nový život, keď nie tu, pôjdeme ďalej“.
Ano v časoch minulého storočia, obdobia Studenej vojny medzi veľmocami a ideológiami, dalo aj v našich zemepisných i politických regionov veľa kladného i záporného. Musím oponovať geccovi, ktorý obdobie socializmu v Československu stavia rovno človeku (B) s jasne vyhraneným čiernobielym pohľadom. Poznali sme aj vtedy život, ale nie strach o prácu, o živobytie ako ho poznáme dnes. Ale, že dnes sa bojíme prehovoriť, ak mocní zodierajú nás z kože, ak stávame sa menšími a menej hodnotnými než „ratlík veľkomožnej panej“…,
Ano, na vine sú komunisti minulého zriadenia!, nenaučili nás žiť, bojovať a brániť sa zlôvôli života, nenaučili nás brať si z cudzieho, biť slabších, šľapať po mrtvych a moc peňazí brať ako druhú kožu…
„Proč se vše svádí na 40 let komunismu?“ Je jednoduchšie svoje problémy zvaliť na iného, než si priznať vlastnú chybu

lexx

popravdě, ani socialismus v pravé učebnicové podobně nikdy neexistoval, jenom jeho deformovaná forma násilně upravena k potřebám a obrazu tehdejších mocipánů

Kura

Na komunisty svádí svou současnou hloupost a nevědomost banda tupých hovad, který nechtějí vidět propastný rozdíl, který tu nastal po 25ti letech „úžasného“ kapitalismu.

arygnoc

„naša hrdá vlast poskytla azyl 10.000 uprchlíkom z vojnou zmietaného blízkeho východu, podala pomocnú ruku potrebným. spolu s miliónmi pracujúcich celého sveta sa z hrôzou pozeráme na zverstvá páchané v mene náboženstva a ubezpečujeme všetkých, ktorým sme poskytli potrebnú strechu nad hlavou, že nedovolíme a nepripustíme, aby netvorovia s náboženskými výkrikmi ničili šťastie mierumilovných muslimov. Takých, ktorí cieľom je teror, nájdeme a zničíme, aby svet videl, že pre nás je dôležitejšie mierové spolunažívanie ako rachotenie tankami a teror.“

tak nejako by znela správa spred 30 rokov – a je to správne.
potrebným sa má pomáhať (všade, ale najmä u nich doma), proti zlu (najmä nezmyselnému zlu) sa má bojovať.

😉

Šidlo

ak sa mnohí ľudia v istom národe chovajú v 21.storočí horšie než opice, čo majú odborníci povedať?

majú povedať: nadávate iným národom do opíc a pritom opice sa správajú kultúrnejšie než vy sami?

čo majú narkomani spoločné s imigrantami?

prečo na Slovensku už aj Čechov povžujú za cudzincov? prečo tu bijú mladé maďarky a potom ich polícajti za podpory lekárov a ministra obvinia, že sa zbili samé? prečo nevedia vyriešiť vraždu hippie študenta ani s x dôkazmi? prečo hovoria kňazi na omši že židia si za všetko mohli sami a s políciou to ani nehne? sprievod o 100 ľudoch verejne hajluje a s políciou to ani nehne hoci ho sami vidia?

súdiť všetkých moslimov podľa islamistov je ako súdiť všetkých katolíkov podľa Slovákov…pápež by už bol na koberčeku OSN…

anonym

pro bolak
Oni Havlovci také házeli všechno na Gottwalda, který byl už 40 let po smrti.
Všimni si také, že až teprve nyní se snaží soudit (a nebo už odsoudili) lidi z let socialismu (Polednová -Brožová,atd).Proč to neudělali hned po revoluci?No protože ti lidé byli ještě plni síly a mohli na své soudce něco věděl.Ale když se začnou soudit až když jim je přes osmdesát, tak kdo by jim věřil, že?
Jo,jo, vítězové revoluce vždycky píší dějiny ve svůj prospěch.

ten který je

Jugar:To vysvětli tomu odborníkovi.