Michal Kole

proč se vojenské modré knížce říká „modrá“, když je to bílý papír tvaru pohlednice, korespondenčního lístku ?

Doplňuji:
Když jsem dotaz zadával tak automatické vyhledávání mě jej nezobrazilo.

Tudíž problém není n mé straně, ale vyhledávacího enginu.

Já jsem sklerotický a v hlavě nic neudržím.

Nejlepší odpověď
annas

Michale, už jste stejnou otázku položil v minulosti.

ttp://www.odpo­vedi.cz/otazky/proc-se-osvedceni-o-zaniku-branne-povinnosti-rika-modra-knizka-kdyz-je-to-bily-papir-o-velikosti-pohlednice

Záleželo, v kterém období se knížka vydala, byla světle modrá, jak je vidět z fotografie.

http://jehla-hamsterflyfishin­g.blogspot.cz/2011/07/­prukazky-povolenky-papiry-vubec.html

.

Další odpovědi
IQ tykve

Proč se prvně nepřesvědčíš, jakého tvaru a barvy knížka byla ?
Doplňuji:
http://2.bp.blog­spot.com/-Txc2cQRg790/T­hL5Srpm4RI/AA­AAAAAAAEA/wG-32aBeD-w/s1600/modra1.jpg

anonym

Pamatuji si průkaz v modré barvě,proto asi modrá.

Beer4Real

Michal tu recykluje svoje dříve položené otázky :)

JájsemRaibek

Protože je modrá, jednu mám.

briketka10

Michale,
nic si z toho nedělej já si
takymáloco pamatuju ☹

bolak

annas: tak třeba už se jede druhý kolo :)

briketka10

jo jo druhý :))

bolak

tak to abych začal :)