dust8

Proč se vlastně nemůže používat červené světlo vepředu na kole, ale pouze vzadu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Červené světlo je podle vyhlášky určeno jen na záď vozidla, upozorňuje za ním jedoucích řidiče, že má něco před sebou.

Další odpovědi
Dochy

Poskytuje to ostatním informaci o pozici překážky před ním. Stejně tak jsou poziční světla na plavidlech a letadlech (tam jich bývá víc)
Na silnicích lze předpokládat, že když na své cestě uvidíš bíle světlo, musíš jet vpravo od něj, když červené, tak vlevo od něj. Odpovídají tomu i odrazky na patnících apod.

cochee

Tak to by snad upozorňovalo světlo jakékoli barvy, ale tak to je to prostě dáno – červená dozadu a bílá dopředu, aby řidič rozeznal, že „to před ním“ jede stejným směrem a ne jemu naproti.