zjentek

Proč se vlastně některá zvířata k zimnímu spánku ukládají, a jiná zase ne?

Tak jsem nad tím teď přemýšlel. Venku je tedy pěkná kosa a ti kosi, chudáci, se snaží rozklovat zmrzlá jablka.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Protože by těžko sehnali potravu, když spí, tak ji nepotřebují. Ptáci odlétají do teplých krajin. Zůstávají tzv. stálí ptáci, kteří žiji v blízkosti člověka. Záleží na tom, čím se živí a kde berou potravu. Ptáci zobající potravu v trávě neumí hledat na stromech a ve sněhu potrava není.

Podrobnosti v odkazu
https://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=772

Ostatní zvířata
https://www.a­bicko.cz/clanek/prec­ti-si-priroda/11797/jak-prezit-zimu-kdo-spi-nemusi-jist.html

--
Také nás kos navštěvuje, dostává jablka, ale občas se nastěhuje do krmitka, kde mají sýkorky semínka. Obsadí krmítko celé, zobe, zobe, ale nic z toho.

V zimě kosa krmím, v létě mu občas vynadám, protože se mmě odmění tím, že „se vyplkne“ na poštovní schránku a přidává mně práci.

Zkusila jsem dát kosovi hrušku, ale nevím, zda ji ochutnal, protože ji vždy odnesla kuna. Sousedům jsme zachránili slepice.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… místo přemejšlení, bys jim je měl nastrouhat !!!
… aspoň maj co dělat a nenuděj se …

RyuzakiKate

Jednoduše kvůli dostupnosti potravy. Do zimního spánku upadají u nás netopýři, sysli, plši, křečci a ježci. V zimě hmyz nelétá, i mnou uvedení hlodavci si rádi přilepší třeba larvami hmyzu a vzhledem k jejich velikosti by bylo lítat někde v zimě pro potravu dosti namáhavé, ale třeba hraboš do pravé hibernace neupadá, jelikož si tvoří zásoby. Co se týče ptáků, tak čistí hmyzožravci to vyřešili létáním do teplých krajin (vlaštovky, rorýsi, jiřičky), riskující ovšem to, že je třeba sejme někdo po cestě nebo v blízkosti jejich letního „sídla“. Ptáci, kteří tu zůstávají, se spokojí s velmi výživnými tučnými semeny, které naleznou třeba v šiškách, ale je důležité je přikrmovat. U masožravců je asi jasné, proč nehibernují.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.