(O_o)

Proč se virus chřipky stále sezónně vrací a během léta nezanikne? Je v někom, na něčem, či zakonzervován ve vzduchu?

Zdravím, proc vir stale pretrvava? bude se takto chovat i COVID-19? Vracel by se i v pripade proockovanosti spolecnosti, jelikoz preziva ve zviratech? Co kdyby se ockovala i ta?

Nejlepší odpověď
Edison

Chřipka: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ch%C5%99ip­ka#Ch%C5%99ip­kov%C3%A1_sez%C3%B3na

O SARS-CoV-2 toho zatím tolik nevíme. Jde zatím o první sezónu.

Další odpovědi
Drap

To zatím nikdo neví, ale může to tak být. Chřipka, nebo spíš její virus, stále přežívá v populaci a jak se vytvoří pro něj vhodné podmínky, tak se namnoží. Zatím ještě nikdo nepřišel na to, jak to vymýtit.

vselimozek

Lidstvo teď má spoustu starostí s novým koronavirem, který decimuje zejména Čínu, ale v nedalekém Tibetu vědci objevili doposud neznámé a velmi staré skupiny virů, které byly zmraženy v ledovci. Stáří virů je nejméně 15000 let.
Vědci při navrtávání hlubších vrstev ledovce objevili skupinu 28 virů. Nikdy předtím tyto viry nikdo neviděl ani nepopsal, pro současnou vědu jsou neznámé. „Pokud by se věci vyvíjely špatně a led roztál, do okolí se mohou dostat nebezpečné patogeny,“ upozorňují vědci ve zprávě. Je to nejhorší možný scénář, kdy z tajícího ledovce začnou do vzduchu pronikat prastaré viry, na které nemá současná medicína žádné protilátky.

Edison

Vselimozeg: Takováhle informace by mohla být zajímavá. Kdybys ji nějak ozdrojoval. Jestli tedy máš jak.

Ametyst

MUDr. Peková to vysvětluje celkem dobře. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3AfokVbej8I