Malovranec

Proč se viru Trojský kůň říká Trojský kůň???

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Trojský kůň se navenek tváří jako užitečný software (například hra, nástroj, spořič obrazovky nebo dokonce antivirus) ve skutečnosti tak však maskuje svůj pravý účel kterým je vykonávání škodlivého kódu, který skrývá. Název dostal podle legendy o Trojském koni, kterého Trojané považovali za dar a vtáhli jej za hradby. V jeho břiše se ale ukrývali vojáci.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troj­sk%C3%BD_k%C5%AF%C5%88_%­28program%29

Další odpovědi
jendahun

Přečtěte si Ílias a Odyssea a možná pochopíte.
je to o lsti,úskoku a infiltraci.