autacek

Proč se většinou v uzavřených dolech nechá do posledního okamžiku všechno vybavení a funkční stroje ležet a zrezivět?

Odpovědi
Drap

Převážně to bývá z těch důvodů, že ekonomicky se nevyplatí zařízení demontovat a instalovat jinde. Peníze vždy vyhrávají.

Kelt

Každé zařízení má svou životnost, a majitel si spočítá, náklady, a kolik by musel investovat do rozebrání a likvidaci a kolik mu bude vynášet nový důl hned. Možná by mohl použít staré zařízení a dopravit jinam, ale předpokládá se, že nový důl bude fungovat několik let a že se to přinese větší zisk.

jirkajirka

Vyklízím důl Paskov Většina stroju,rubáňové výstuže,elektro materiål jako káble,motory,ven­tilátory i stroje na ražení chodeb se vyklízí a bude to trvat asi tři roky. Další asi dva roky zazdění chodeb zaplavení sádrou a nakonec betonem zaplavit šachtu a odstřel těžní věže.Samozřejmě material u kterého by cena za výkliz byla větší tak tam zůstane.