Avatar uživatele
bolak

Proč se velikost oblečení a bot neudává v cm?

Objednával jsem si několikrát zboží po internetu, a některé L mi jsou a některé L mi nejsou. K čemu to je dobrý? Proč prostě nenapíšou třeba k šortkám cedulky kolik musí mít člověk v pase cm, aby to ještě oblík a u obuvi délku boty taktéž v centimetrech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, hanulka11 před 4564 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

je to prostě mezinárodní označení, nejlépe se zorientuješ zde

http://www.ta­bulkavelikosti­.cz/panske

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Tabulka velikostí. Existuje jich poměrně dost. Když jsem dříve dělal v textilce tak jsem se zpočátku podivoval, že Angláni, Němci ad. národy vč. nás mají jiné konfekční míry. Pravděpodobně tento „maglajs“ vznikl z odvozených středověkých délkových měr. Nejhorší je, že se v tom neustále pokračuje. Divím se, že EU, která se plete do ledačeho v tomto neudělala pořádek. Nebo se snad pletu a něco jsem přehlédl? Výsledek tohoto zmatku je, že si koupím boty č. 43 polské výroby a ty mi jsou malé, zatímco boty české výroby jsou mi velké. O oblečení ani nemluvě.
Protože jsem dříve léta dělal v textilnictví tak i já jsem si odnesl tzv. deformaci povolání. Tj podívám na kohokoliv a vím jaká velikost by mu sedla.
Na netu oblečení z výše uvedených důvodů raději nekupuji. Tedy pokud se nejedná o nějaké elastické zboží. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Takhle jsou zkrátka nastaveny velikosti. To že je jednotliví výrobci přesně nedodtžují, je věc jiná. Jednotlivé velikosti se občas liší i podle země původu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek