bolak

Proč se velikost oblečení a bot neudává v cm?

Objednával jsem si několikrát zboží po internetu, a některé L mi jsou a některé L mi nejsou. K čemu to je dobrý? Proč prostě nenapíšou třeba k šortkám cedulky kolik musí mít člověk v pase cm, aby to ještě oblík a u obuvi délku boty taktéž v centimetrech?

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to prostě mezinárodní označení, nejlépe se zorientuješ zde

http://www.ta­bulkavelikosti­.cz/panske

Další odpovědi
suaeda

Tabulka velikostí. Existuje jich poměrně dost. Když jsem dříve dělal v textilce tak jsem se zpočátku podivoval, že Angláni, Němci ad. národy vč. nás mají jiné konfekční míry. Pravděpodobně tento „maglajs“ vznikl z odvozených středověkých délkových měr. Nejhorší je, že se v tom neustále pokračuje. Divím se, že EU, která se plete do ledačeho v tomto neudělala pořádek. Nebo se snad pletu a něco jsem přehlédl? Výsledek tohoto zmatku je, že si koupím boty č. 43 polské výroby a ty mi jsou malé, zatímco boty české výroby jsou mi velké. O oblečení ani nemluvě.
Protože jsem dříve léta dělal v textilnictví tak i já jsem si odnesl tzv. deformaci povolání. Tj podívám na kohokoliv a vím jaká velikost by mu sedla.
Na netu oblečení z výše uvedených důvodů raději nekupuji. Tedy pokud se nejedná o nějaké elastické zboží. :)

Drap

Takhle jsou zkrátka nastaveny velikosti. To že je jednotliví výrobci přesně nedodtžují, je věc jiná. Jednotlivé velikosti se občas liší i podle země původu.