Kepler

Proč se ve všech armádách světa provádí pořadový vycvik?

Takové ty šaškárny, jako pochodování a obraty ve tvaru? Ve skutečném boji to bylo uplatňováno naposledy snad za časů římských legií, teď je to dobré jenom při přehlídkách. Na vojenských základnách se pochoduje ve tvaru i na oběd, což mi připadá ujeté a směšné. Nebo to už neplatí?

https://pixaba­y.com/cs/photos/pr%C5%AF­vod-9-kv%C4%9Btna-9maya-v%C3%ADt%C4%9Bzstv%­C3%AD-1452716/

Nejlepší odpověď
Drap

Je to posilování kázně a morálky.

Další odpovědi
aliendrone

Dril je základem vojenské disciplíny. A šaškárna na buzeráku je jejím prvním stupněm.
BTW – ve tvarech se bojovalo ještě za Napoleona. ;) :D :D

elkon

Je vidět, že jsi nebyl na vojně.To by ses tak hloupě neptal. Je potřeba řád a pořádek, jinak by to bylo jako parta vandráků.

Kepler

elkon: samozřejmě, že jsem byl na vojně! Proto mi to připadá tak směšné.

elkon

V tom případě jsi nepochopil princip armády.