reika

Proč se ve štrůdlu dělají vzduchové „díry“?

Než ho vložím do trouby, tak ho 5× propíchnu jehlou na rolády. Poradíte? Děkuji.

Těsto = 300g hl.mouky, sůl, 2 lžíce ml.cukru, 1vejce, 3lžíce vody + 1 lžíce octa, 200g másla. Náplň = jablková. Závin se potře máslem před i po upečení. Já mám ten závin moc ráda, ale ty vzduchové bubliny mi tam vadí…

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste druh těsta.

Já dělám ten původní z taženého těsta. Propíchám vidličkou, potřu máslem.

Když vytáhnu z trouby, je krásně nadýchaný.

Přečtěte si radu odborníka.

https://www.id­nes.cz/hobby/do­mov/listove-testo.A130228_091­224_hobby-domov_bma

Další odpovědi
Kepler

Nevím z jakého těsta a s jakou náplní štrůdl děláš. Obvykle se dělá z listového těsta, ale i jiného podobného. Já z listového těsta dělám různé slané koláče a pišingry, ale vzduchové bubliny se mi nedělají, takže nevím. Obecně se bubliny dělají až během pečení tím že, některé složky přecházejí do páry. Peču při 180 st.

reika

Kepler = peču při 200°C. Ty musíš být ale vzorný muž! 🙂

Kepler

Vzorný? Kdepak, jenom mlsný singl!

annas

Ještě jsem našla jednu starší otázku na pečení listového těsta.

Názory se liší.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jablecny-strudl-2